Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#emigracja #pracbaza #kiciochpyta #korposwiat

Od połowy zeszłego roku przebywam za granicą, gdzie pracuję w kompletnie innej branży (produkcja samochodów, ale nie typowa taśma a bardziej kontrola jakości). Zanim zdecydowałem się na wyjazd, pracowałem na typowo biurowym stanowisku, był Excel, SQL (chociaż nie na takim poziomie na jakim bym chciał), GIS. Do tego samemu uczyłem się troche #python jednocześnie próbując zmienić pracę. Sfrustrowany brakiem powodzenia w znalezieniu pracy, ale i ogólnej sytuacji życiowej zdecydowałem się na rzucenie wszystkiego i wyjazd za granicę. Będę planował powrót za rok, najpóźniej dwa. Kiedy będę szukał nowej pracy nieuniknione będą pytania o moją prace za granica i powód takiej zmiany. Jak ładnie to wyjaśnić? Mógłbym nawijać makaron na uszy pt. "praca w zagranicznym zespole" oraz możliwość nauczenia się i doszlifowania nowego języka (angielski znam na poziomie C1, a niemiecki na poziomie B1 i z tego drugiego korzystam na codzień).

Tak jak już wspomniałem mam doświadczenie w pracy z danymi, ale myślałem o przebranżowieniu się w nieco innym kierunku związanym z IT, coś bliżej sieci, ich bezpieczeństwa, reakcji na incydenty itd. Wiem, że tutaj wszelkie kursy i certyfikaty są jechane z góry do dołu, ale jestem w trakcie kursu Google na coursera a w trakcie chodzi mi po głowie zrobienie certyfikatu CompTIA. Na czym się skupić i jakie papierki zrobić aby zwiększyć swoje szanse?

Z góry dziękuję za odpowiedź i mam nadzieję, że wśród pogardliwych komentarzy pojawią się również i te, w których ktoś będzie chciał się podzeilić wskazówką.

Udanego weekendu ( ͡° ͜ʖ ͡°)



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): a co Ty chcesz wyjaśniać.

Pracujesz jak chcesz i kiedy chcesz - nie musisz mieć ciągłości

Na częste zmiany pracy zawsze można powiedzieć że "projekt się skończył i przeszedłeś do następnego"
a na nieciągłości, że masz B2B i robisz zlecenia - stąd dziury.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo
  • Odpowiedz