Wpis z mikrobloga

po długiej przerwie skończyłem księgę Hioba :d odbiłem na tak długo dlatego że oczekiwałem od tej części czegoś zupełnie innego, większość księgi Hioba to dyskusja między Hiobem który narzeka na swój los i jakimiś trzema mądrującymi się typami którzy go gaslightują że musiał coś odwalić że życie go tak dojeżdża, potem jeszcze wchodzi jakiś młodzik Elihu który jedzie po Hiobie i mędrkach xd ale końcówka spoko PAN przemawia i opowiada o tym jak kontroluje całą ziemię że ma zupełnie inną perspektywę na Wszechświat i że ludzie nigdy nie zrozumieją jego spojrzenia i tajemnic które skrywa jego plan, a potem opowiada o różnych zwierzętach na przykład o koniu a także o Behemocie* i Lewiatanie(prawdopodobnie Hipopotam i Krokodyl) nie szczędzi im komplementów mówiąc jakie to wspaniałe stworzenia i jak to człowiek nie ma szans z nimi w walce
*rozwala mnie że ten satanistyczny zespół który wziął swoją nazwę z biblii by brzmieć groźnie w rzeczywistości nazywa się hipopotam XD
#biblia #chrzescijanstwo #wiara #katolicyzm #literatura
morgiel - po długiej przerwie skończyłem księgę Hioba :d odbiłem na tak długo dlatego...

źródło: 441445975_1172248007534879_4333997151970892527_n

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
(prawdopodobnie Hipopotam i Krokodyl)


@morgiel: W wielu polskich przekładach Biblii właśnie tak oddano znaczenie słów Behemot i Lewiatan:

Biblia Lubelska, 2006
Hi 40:15: "[Patrz], oto hipopotam, com go stworzył jak ciebie: żywi się trawą, podobnie jak trzoda!"

Biblia Tysiąclecia IV
Hi 40:15: "Oto hipopotama - ⟨jak ciebie go stworzyłem⟩ - jak wół on trawą się żywi."

Biblia Tysiąclecia IV, 2003
Hi 40:15: "Oto hipopotama - ‹jak ciebie go stworzyłem> - jak
  • Odpowiedz