Wpis z mikrobloga

#raportzpanstwasrodka
Wracajac do naszego tagowego bagienka i glownego bohatera czyli Gapcia wrzuce takie moje obserwacje sytuacji ktore jakos mi sie nie zgadzaja
1. Gapa dostal pytanie o to kiedy leci do PL bo chyba swojej rodziny nie widzial od kilku lat ( chyba 6 lub juz nawet 7 ) na co odpowiedzial ze teraz na wakacje albo potem na Swieta. Juz 1.5 roku temu robil zbiorke na wyjazd zeby rodzicom pomoc I do dzisiaj nie nazbieral na bilet mimo tych 3 srednich krajowych i zebro lajtow na ktorych kosi po kilka k zl .
2. Gapa dostal pytanie o to czemu zadnemu ze swoich patronow czy donejtorow nie wysle zadnego giftu z Kambo ani nawet zwyklej pocztowki. I Gapa powiedzial ze to sa ogromne koszty zeby cos wysylac do wspierajacych ale moze zrobi dla nich prywatnego lajta. Nosz kooorfa biznesmen z dochodami w tysiacach dolarow a nie stac go zeby pocztowke wyslac. I nawet Manius ktory nie ma na czynsz i rachunki wyslal ostatnio 3 kartki do Europy a tu zarobas Klapek nie ma kilku $.
3. I co ciekawe Mumin ostatnio dostal pytanie o Gape. Jaki wogole jest Gapowaty bo u siebie na gniotach wiadomo ze wspanialy i elokwentny Gapa a na gniotach u innych to cwaniak, arogant i agresywny buc. I Mumin w tym momencie powiedzial cos ciekawego ze widzowie dobrze oceniaja sytuacje z Gapa bo tam jest cos z Gapa na rzeczy ale nie moze o tym mowic bo zostalby wykluczony z polonijnej spolecznosci i w razie gdyby potrzebowal pomocy to nikt by mu wtedy nie pomogl a ta pato polonia to jedyne osoby ktore moglyby mu pomoc. I nie chce teraz przeinaczac ale cytujac niedoslownie Mumina to bylo " ze Gapa ma druga twarz i wiedza to tylko osoby z tego kregu.
To ze Gapa ma " druga twarz" to juz od pamietnej zbiorki na Shop house wiekszosc inteligentnych (lub nie do konca) osob wie ale wydaje mi sie ze Mumin nie chcial poplynac z czyms wiekszym. Bo to ze Gapa to chlor i naciagacz to dla Mumina zadna wada bo on sam podobnie jak Gapa funkcjonuje ale jest cos u Gapy co nawet dla Mumina jest poza skala.
Moze to pijackie brednie Mumina a moze niekoniecznie bo jak widzimy ostatnio to uniwersum nie ma swoich limitow ...
Nightshift_ - #raportzpanstwasrodka 
Wracajac do naszego tagowego bagienka i glownego...

źródło: 1000018343

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Nightshift_: Odwal się od niego, nigdy nie widziałem tak zapracowanego człowieka w swoim życiu, szczerze bardzo go doceniam. Osobiście nie wyobrażam sobie, żeby całymi dniami jeździć w lewo i prawo na skuterku, wymaga to ogromnego samozaparcia.
Jakie pokłady niesamowitej ignorancji trzeba mieć, aby nie leczyć zębów własnej córki, to jest kolejna jego zaleta, bo sam bym tak nie potrafił.

Według mnie Pan Marcin vel klapek alias czerwonamorda, to niesamowity przykład #!$%@?
  • Odpowiedz
  • 5
@wariat-z-choroszczy:
1. Ja tam nie wierze w zadne alimenty bo pewnie nygus byl wtedy bezrobotny i sad zasadzil najnizsze ktore moze rodzice splacaja. A poza tym jego byla zona pochodzi z dobrej i zamoznej rodziny i moglaby kupic Klapka za drobne na zakupy.
2. To ze mu sie nie chce to fakt ale to jest taki biedak ze wcale bym sie nie zdziwilby jakby przeliczyl na Cambodie i w tym jego
  • Odpowiedz
@Nightshift_: 1. Słuchaj to że jej rodzice są majętni to nie znaczy że mogłaby chcieć udupic poprostu kleszcza(znam parę takich przypadków) . Jedynie to z tymi rodzicami może być prawda że spłacają za niego (powątpiewam że sam by się kwapil do płacenia)
  • Odpowiedz
  • 6
@wariat-z-choroszczy: jego relacje rodzinne to jedna historia ale mnie interesuje o co chodzi z ta PL. Bo sam mowil ze on bedzie musial wyrabiac paszport ale zrobi to w Bangkoku. I to jest dziwne ze z jednej strony mowi ze leci do PL a z drugiej strony mowi ze po nowy paszport bedzie lecial do Tajlandii. Oczywiscie ze moze woli tak ale on juz z gory zaklada ze poleci do Taj
  • Odpowiedz
@Nightshift_:

Przez kilka pierwszych lat, powiedzmy "inwestował" w Kambodży (lodziarnie - kilka maszyn, jakieś sklepiki szkolne, jakiś bar o którego upadek oskarżył rodzinę księżnej kambodżańskiej) - na to kapitał musiał mieć.
Te jego legalne biznesy w PL, to raczej kokosów nie dawały. Ile takich szkoleń musisz robić aby zarobić?
Do tego spółka, przynajmniej jeden wspólnik, wymagalne należności administracyjne.
Coś musiał nawywijać, że nie śpieszno mu do PL.
  • Odpowiedz
  • 3
@Imie_TenSam: kase mial od Dziwisza jak pracowal w 6 miesiecy w Ratanakiri. Ale ta jego inwestycja w te maszyny od lodow to bylo 4500 USD ( i to jak bylo bo niby kupili maszynypo 1 k USDa potem sprzedawal po 400 $ na spolke z Pawlem). Hula Hula byla faktycznie Dziwisza a on byl jednym z 3 wspolnikow ktorzy podnajmowali od niego ten bar. Ale Gapa byl wspolnikirm bez wkladu finansowego
  • Odpowiedz