Wpis z mikrobloga

@sierramikebravo: nie no firma wygląda na taką fajniejszą, ale HR mają #!$%@?. chyba szukają młodszych osób, bo ja się nie mam zamiaru wydurniać przed kamerką, żeby jakaś anetka z psiapsiami na kawie pośmiały się z moich hobby lub argumentacji dlaczego szukam roboty u nich. A ja dziennie na 10 stanowisk aplikuję i serio dopiero po zaproszeniu na rozmowę czytam co to za firma. xD
  • Odpowiedz
@twojStaryJebqnany IT też ma chore procesy w niektórych firmach zwłaszcza przy obecnym rynku. W jednej firmie po zrobieniu dwóch technicznych interview i system design chcieli jeszcze żebym zrobił godzinną prezentację na temat projektu nad którym pracowałem xD 30 minut na przedstawienie i potem 30 minut pytań od panelu.
  • Odpowiedz
@Andrzej_Buzdygan: Żadnych filmików nie ma co wysyłać. Nie wiadomo gdzie potem twoja morda będzie latała i będą mieli z ciebie bekę. Jak chcą się dowiedzieć, to od takich rzeczy jest rozmowa kwalifikacyjna. Przecież wiadomo, że każdy człowiek chce pracować żeby po prostu nie zdechnąć z głodu. Firmy doskonale o tym wiedzą ale oczekują, że ktoś im będzie lizał dupe i wymyślał 1001 powodów jacy oni są wspaniali i dlaczego warto
xionc0586 - @Andrzej_Buzdygan: Żadnych filmików nie ma co wysyłać. Nie wiadomo gdzie ...

źródło: 60e0872675f0a

Pobierz
  • Odpowiedz
Niestety to się często zdarza w "zachodnich startupach". Oni tam mają dużo kasy i jeszcze większe ego. Szefostwo chce by każdy był w 101% zaangażowany w ich produkt i nie chcą zatrudniać klepaczy kodu. Niby ich rozumiem ale potem się okazuje że i tak wszystko co robisz to klepanie kodu bo nie masz czasu zastanawiać się jakby tu udoskonalić produkt. Niech se zatrudnią project managera czy inną osobę na trzy-literowym stanowisku by
  • Odpowiedz