Wpis z mikrobloga

@EldoradoNaWolno Ja mam RTX 3060 12 GB, sprzężoną z i5 12400f i 32 GB DDR4 3200 i wbrew narzekaczom, wg mnie jest spoko. Cyberpunk (1.6) na ultra + RT ultra + DLSS Quality w 1920x1080 50 fps, Fortnite tak samo. A Plague Tale Requiem na very high (najładniejsza gra, jaka kiedykolwiek wyszła) bez RT i bez DLSS okolice 60 fps, również 1920x1080. NFS Unbound na detalach "auto" 120 fps w 1920x1080 i
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon @Megawonsz_dziewienc Po pierwsze, DLSS jest potrzebne tylko jak się ma kaprys grania z RT (a i tak nie zawsze, bo Metro Exodus Enhanced Edition wyciągało 50 fps na ultra bez DLSS, Life is Strange True Colors stałe 60 fps). Po drugie mowa nie o obrzydliwym DLSS na wydajność a o DLSS Quality, który podczas rozgrywki jest praktycznie nie do odróżnienia od natywnej rozdziałki.
  • Odpowiedz
wbrew narzekaczom, wg mnie jest spoko

DLSS Quality w 1920x1080


@ZlodziejBilonownic: No chyba se jaja robisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam fakt że lecisz na DLSS bo natywny performance tej karty jest żenujący. Problemem RTX 3060 zawsze była cena, to karta, która na premierę powinna kosztować poniżej tysiaka.
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: w cyberpunku dlss jest nieodroznialny od braku dlss i jest to gra stworzona dla niego.
Nawet na 4070 bedzesz mial biedny klatkarz w fhd bez dlss i generatora, jesli masz oczekiwania na poziomie 150 fps
  • Odpowiedz
@L3gion: Serio? To że masz bogatych rodziców i mama daje ci duże kieszonkowe nie znaczy że masz mieć takie ignoranckie podejście do ludzi. W tej cenie 4060 ma dobre parametry ale przede wszystkim niska temperatura i mały pobór mocy. Co innego ma kupić radeona 6700 xt? Wydajność podobna ale temperatury wysokie, pobór mocy prawie 2x i układ wyżyłowany na maxa nie wróżący jakieś dłuższej trwałości. 3
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: pozdrawiam z cyberpunka w 4k na medium z teksturami na max z FG z fsr (balanced albo quality, już nie pamiętam, ale i tak różnicy między nimi nie ma praktyczne żadnej w 4k) na 6800 przy 120 fps, karta za 1600pln.
RT nie używam bo OLED z HDR robi lepszą robotę niż kilka odbić z RT za 50% mniejszy fps.
I proszę nie używać argumentu, że klub z laserami bez
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: i co ci z tych maksymalnych ustawień w fhd kiedy ja na średnich mam 4x więcej szczegółów, tekstury wyglądają lepiej a zasięg renderowania i tak mam ustawiony na maxa?
Po co tyrać gpu ustawieniami ultra kiedy masz ekran na którym nie widać szczegółów w oddali (w sumie to póki kamerą nie wleziesz w coś to i tak nie widać szczegółów), zwłaszcza z dlss? W dodatku nawet nie leci w 60
  • Odpowiedz