Wpis z mikrobloga

Nagrodę za najdebilniejszy dobór portów wygrywa Apple.
MacBook Pro z 2023 roku, spoko maszyna wyposażona w:

3 x gniazdo thunderbolt
1x gniazdo ładowania
1x gniazdo hdmi
1x gniazdo na karte pamięci (?)
1x gniazdo jack (??)

Czy wg ichniejszych inżynierów więcej osób podłączy w 2023 roku słuchawki na kabel / włoży kartę pamięci aniżeli skorzysta ze zwykłego portu USB?

#apple #bekazpodludzi #komputery #pcmasterrace #pc
ATAT-2 - Nagrodę za najdebilniejszy dobór portów wygrywa Apple. 
MacBook Pro z 2023 r...

źródło: Screenshot 2024-06-12 at 13.46.15

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
Czy wg ichniejszych inżynierów więcej osób podłączy w 2023 roku słuchawki na kabel / włoży kartę pamięci aniżeli skorzysta ze zwykłego portu USB?


@ATAT-2: TAK

A po co Ci port z lat 90 w 2023 roku? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Czy wg ichniejszych inżynierów więcej osób podłączy w 2023 roku słuchawki na kabel / włoży kartę pamięci aniżeli skorzysta ze zwykłego portu USB?


@ATAT-2: nie. I dlatego nie dali portów USB A, żeby użytkownik kupił adapter. Ciesz się że nie ma samych thunderboltów/usb-c.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Przecież masz czytnik pamięci. Zgodny z obecnymi standardami czyli SDXC (micro SDXC w adapterze).

Zgodnie z waszą logiką dotyczącą USB to w Macu powinni wciąż oferować czytnik kart Compact Flash
  • Odpowiedz
  • 11
@vnzb92: od kiedy USB to archaiczny i bezużyteczny port?

I skoro tak jest to czemu można dokupić Macowe huby z przynajmniej dwoma portami USB?
  • Odpowiedz
zwykłego portu USB


@ATAT-2 a USB-C to jest jakiś #!$%@?ęty port USB? Tylko ten jack mnie dziwi, ale USB-C jest dzisiaj standardem (@gomjeden YubiKeye, pendrive'y od dawien dawna są już w wersjach z USB-C), coraz więcej producentów rezygnuje całkowicie z USB-A, tak że wpychanie tych portów do nowych komputerów nie ma żadnego sensu. A jak tak bardzo jesteście przywiązani do swoich starych urządzeń, to za kilkanaście złotych jest mini przejściówka, którą
  • Odpowiedz
@ATAT-2: cudowne w tych wątkach są wysiłki famboyow Apple tłumaczące że taki dobór portów ma sens i stare urządzenia sobie wyrzuć albo zmień albo przejściówki kup.

Z roku na rok coraz lepiej xD
  • Odpowiedz
  • 0
@ATAT-2 ale czy thunderbolt nie jest kompatybilny z usb-c ? Gniazda na karty pamięci używam ciągle zgrywajac zdjęcia z aparatu. Port hdmi tez spoko jak ktoś chce podpiąć drugi monitor. Ladowarka to się nie wypowiem bo moja jest wpinana bezpośrednio w stacje dokująca, a w laptopie od ładowania są porty thunderbolt. Czasami używam złącza słuchawkowego bo mam słuchawki wygodne na kablu, a za dobry odbiornik bluetooth audio do słuchawek trzeba pewnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Katiee: no jak dla mnie każdy pasuje oprócz braku usb
mam pendrive którego ciągle używam i musiałem dokupić przejściówkę
mam starą drukarkę bez wifi (ale ciągle działającą) i muszę podłaczać huba żeby puścić jedną stronę
  • Odpowiedz
@ATAT-2 Ponieważ USB A jest archaicznym portem i powinien już dawno umrzeć. USB C/TB Jest o wiele lepszy, szybszy, może przekazywać więcej prądu, danych, można go używać w telefonach jak i laptopach jak i w innych małych urządzeniach. I mówię to jako osoba mało sympatyzująca z apple, ale tylko oni mają taką siłę przebicia by to gniazdo zlikwidować tak samo jak zrobili z CD
  • Odpowiedz
cudowne w tych wątkach są wysiłki famboyow Apple tłumaczące że taki dobór portów ma sens i stare urządzenia sobie wyrzuć albo zmień albo przejściówki kup.


@dr-proktor: Mieć ból tyłka o same USB C to można by mieć w 2016, nie w 2024 gdy wszystko co nowe leci po USB C xD
A jak kupujesz laptop za 10k i przejściówka do USB A za pinć zeta byś mógł podłączyć swoją ukochaną
  • Odpowiedz
mam pendrive którego ciągle używam i musiałem dokupić przejściówkę


@ATAT-2: W roku 2001 narzekałbyś, że musisz dokupić przejściówkę z PS/2 do USB A.

mam starą drukarkę bez wifi (ale ciągle działającą) i muszę podłaczać huba żeby puścić jedną stronę


Nie musisz, po prostu jesteś zbyt leniwy, by szukać. Inaczej wiedziałbyś, że są kable USB B -> USB C ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
cudowne w tych wątkach są wysiłki famboyow Apple tłumaczące że taki dobór portów ma sens i stare urządzenia sobie wyrzuć albo zmień albo przejściówki kup.


@dr-proktor: O zobacz, prawdziwy laptop fanboya Apple... a nie, czekaj, to Dell.
L3gion - >cudowne w tych wątkach są wysiłki famboyow Apple tłumaczące że taki dobór p...

źródło: dell-xps-14-ports

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
No @L3gion idąc twoim tokiem rozumowania mogli dać jeden lighting, przecież można do wszystkiego kupić przejściówkę i rozgaleziacz
  • Odpowiedz
idąc twoim tokiem rozumowania mogli dać jeden lighting, przecież można do wszystkiego kupić przejściówkę i rozgaleziacz


@ATAT-2: Jeśli nie ogarniasz że 3 x USB C, HDMI i czytnik kart ty zwyczajnie wystarczające połączenie na 2024 to co ja ci poradzę. Jeszcze brak ethernetu jako wada bym zrozumiał.
  • Odpowiedz