Wpis z mikrobloga

Szybko poszło.

W dniu wczorajszym AfD zbojkotowało przemówienie Zełenskiego. Może mi jakiś wyborca Konfederacji wytłumaczyć dlaczego? Mogę się założyć, że gdyby przemawiał przedstawiciel Rosji, oni by tego przemówienia nie zbojkotowali. Więc niech mi jakiś wyborca Konfederacji aka "Europa się budzi" wytłumaczy, dlaczego uwielbiana przez Konfederację partia przypadkiem zbojkotowała Zełenskiego.
#polityka
komentator_2020 - Szybko poszło.

W dniu wczorajszym AfD zbojkotowało przemówienie Ze...

źródło: Screenshot 2024-06-12 at 07-45-06 reddit

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
@komentator_2020: Bo w interesie AFD jest to aby Niemcy sąsiadowali z Rosją. Nie trzeba by było się już bawić w jakieś śmieszne rurociągi po dnie Bałtyku. Przyjaciele znów byliby tak blisko. Konfederacja miała by swojego premiera w Państwie związkowym PRL i wszyscy szczęśliwi.
  • Odpowiedz
nie widzę żadnego powodu dla którego Niemcy mieliby tolerować dalej samobójczą politykę imigracyjną


@Ostracyzm: Wy serio, nie ironicznie myślicie, że projekty przyjmowania i relokacji uchodźców to tylko spełnienie lewackich fantazji, co? xD Nie przychodzi wam do głowy, że chodzi o ich rosnącą ilość, tak teraz jak i w przyszłych latach? Co jest bezpośrednim efektem tego, że strefy równikowe stopniowo staną się niezdatne do życia - to oznacza zbliżający się exodus kilku
  • Odpowiedz
@buont

>W dniu wczorajszym AfD zbojkotowało przemówienie Zełenskiego. Może mi jakiś wyborca Konfederacji wytłumaczyć dlaczego?


@komentator_2020:


Lewicy się pytaj.


Bo kilku z AfD zostało na sali natomiast salę opuścili wszyscy członkowie populistycznej lewicowej BSW:


> Only four of the 77 parliamentarians from the AfD attended, while all ten parliamentarians in the BSW, a new party founded by a former leftist icon Sahra Wagenknecht combining left-wing economic policies with conservative cultural stances,
  • Odpowiedz
@kuba-rozpruwa: @CptPsyh @Towarzysz_Moskvin @Ostracyzm

Wszystko fajnie, Niemcy uważają, że to nie ich wojna i dalej chcą współpracy z Rosją...
OK, to teraz powiedzcie mi, dlaczego dla takiej Konfederacji Unia Europejska i będące tam różne lobby to samo zło w najczystszej postaci, a partia reprezentująca interesy rosyjskie jest spoko?

Dla każdego Polaka to jest no-brainer, każdy woli chyba zakichany zielony ład i te elektryczne autka w miastach niż Rosję na całej wschodniej
  • Odpowiedz
@komentator_2020: jak Merkel czy Schröder trzymali z rosją, to dlatego, ze byli ruskimi sprzedawczykami chcącymi zniszczyć Polskę. Jak AfD trzyma z rosją, to niech sobie trzyma, w czym problem lewaku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lenanela:

@komentator_2020: Zbrodnie na Ukrainie są nie ok, ale te w Palestynie są ok?


o czym ty w ogole piszesz?

Nie napisałem ani słowa, że zbrodnie w Palestynie są OK.
Uważasz, że sam fakt, że zbrodnie w Palestynie nie są OK, daje prawo środowiskom około-konfederackim do negowania zbrodni na Ukrainie?

Możesz wytłumaczyć swoją logikę?
  • Odpowiedz
@buont:
Mam gdzieś jakąś skrajną lewicę. Nigdy na takich nie głosowałem i nie mam zamiaru. Pytam się o specyficzne prawice typu Le Pen, AfD, Konfederacja. Czemu AfD bojkotuje Zełenskiego? Czemu Konfederacja wspiera AfD, skoro oni są prorosyjscy?
  • Odpowiedz
@Elaviart:

Wy serio, nie ironicznie myślicie, że projekty przyjmowania i relokacji uchodźców to tylko spełnienie lewackich fantazji, co?

Oczywiście, że tak.

Zupełnie mnie nie obchodzą problemy stref równikowych i nie widzę żadnego powodu dla którego mielibyśmy otwierać dla nich granice teraz czy kiedykolwiek. Ponadto, argument, że przyjmowanie imigrantów w tym momencie w jakiś sposób odciąży służby w przyszłości to kompletny kretynizm, szczególnie jeśli wierzysz, że już niedługo klimatyczna katastrofa spowoduje "exodus
  • Odpowiedz
W dniu wczorajszym AfD zbojkotowało przemówienie Zełenskiego. Może mi jakiś wyborca Konfederacji wytłumaczyć dlaczego?


@komentator_2020: Nie ich wojna, mają większe zmartwienia niż ratowanie komika i jego oligarchów.

Chyba oczywiście że partia narodow-konserwatywna ma #!$%@? w wasze sponsoraowanie Ukraińskiej mafii a woli się skupić na walkce z imigrantami BO PO TO ZOSTALI WYBRANI, a nie żeby drenować kieszenie podatników na złote kible dla kolegów zeleńskiego.

Z Ukrainą nie łączy ich żaden sojusz,
  • Odpowiedz
@komentator_2020 Zarzucanie każdemu z kim się nie zgadzasz prorosyjskość to jakaś nowomowa.
Spotkanie się z członkami innych partii nie oznacza współpracy, a nawet wspierania ( jak niby wspierają afd?). Mają oni wspólne zdanie odnośnie wpływu uni europejskiej i dlatego rozmawiają. Nie znaczy to, że interesu afd pokrywają się z interesami Polski/konfederacji.
AFD wspiera swoje interesy. Kupowanie taniego gazu i tani prąd to jest proniemieckosc, a nie prorosyjskość.
Tak samo dla Polski lepszy
  • Odpowiedz
@komentator_2020: Pytałeś czemu AfD zbojkotowała Zełeńskiego i dostałeś odpowiedź. Odnośnie Ruskich w Polsce to jestem bardzo sceptyczny co do tego scenariusza. Nawet przy totalnym zwycięstwie Rosji pobita Ukraina będzie karmieniem który pociągnie Rosyjską gospodarkę na dno tak więc o los Polski jestem spokojny. Popatrz ile kosztuje rosyjski budżet utrzymanie malutkiej Czeczenii.
  • Odpowiedz
@an-drzej:
Też mi się podobają te fikołki intelektualne. Unia zła, bo "reprezentuje interesy Niemiec", AfD super, bo reprezentuje interesy Niemiec.

Tylko, że to AfD chce silnej współpracy Niemiec z Rosją. Co mniej więcej oznacza, że Europa będzie miała w nosie, co Ruscy będą robić z krajami Europy Wschodniej.

Tu wywiad z politykiem AfD, który się cieszy z sukcesu Konfy, i tweet Bosaka.

link
  • Odpowiedz
@komentator_2020: ja tam wolę Rosję na granicy niż ubóstwo z powodu unijnych wymogów. Co ci takiego złego jako Polakowi zrobiła Putinowska Rosja? Tani gaz ci dali? Dramat. Żyliśmy z nimi w zgodzie od wielu lat, dopóki USA się nie #!$%@?ło.
Jak sie chcesz spuszczać nad historycznymi wrogami to spójrz na Niemców którzy nas ciągle dojeżdżają - afd i Niemcy jest dla Polski dużo większym zagrożeniem niż Rosja, dopóki dopóty NATO istnieje
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin:
Przeczytaj to, co napisałeś, kilka razy na głos.
W skrócie: "Nie ma problemu, bo mnie się wydaje, że będą mieli słabszą gospodarkę, można się rozejść." Przeczytaj cztery razy na głos to, co napisałeś, żebyś zrozumiał.

Pomijając, że opierasz teraz bezpieczeństwo Europy Środkowej i Wschodniej na swoich marzeniach, to twoja logika ma jeszcze jeden szkopuł:

Ukraina to jeden z większych eksporterów żywności w Europie. Czyli jak Niemcy będą masowo sprowadzać teraz
  • Odpowiedz
@komentator_2020: A co to za różnica dla polskiego rolnika czy Niemcy będą ciągnąć gówniane zboże z Rosji czy Ukrainy? Jak na razie udało się im przepchnąć butem niekontrolowany dostęp do unijnego rynku dla Ukraińców. Ale średnia to rekompensata dla niemieckiej gospodarki po utracie Rosji.

Mnie się wydaje że będą mieli słabszą gospodarkę a tobie się wydaje że jakimś cudem dowloką się do Bugu w 2135 ¯\(ツ)/¯

Kiedyś robiłem wpis ze źródłami
  • Odpowiedz