Wpis z mikrobloga

@xzcasd: DAC7 mówi tylko o konieczności raportowania powyżej danego pułapu, więc tak, nie będziesz mieć problemów. Ale patrz komentarz mirka wyżej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wychwalany i z czego miałbym sie tłumaczyć, że wystawiłem 9999 sztuk, nie sprzedałem nic i nie zapłaciłem podatku, ktorego nie ma, bo nic nie sprzedałem? Czy z tego, że w domu zrobiłem tyle produktów? Ale to chyba nie jest opodatkowane do póki nie dojdzie do transakcji. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@xzcasd: na wiekszosci portali internetowych dla amatorow sprzedaz jest z reki do reki i nie ma udokumentowanej transakcji, stad raportuja poprostu co i kiedy miales w ofercie. To jest wlasnie po to aby uciac takich handlarzy co nie maja firmy. Jesli skarbowka zobaczy ze miesiac w miesiac masz dziesiatki ofert to sprawdzi czy nie jest to zorganizowana dzialalnosc gospodarcza.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wychwalany no całkiem możliwe, ale potem janusz zrobi nowe konto a w starym nie wypełni formularza i jednak wszędzie wspominają o transakcjach i nie ma ani słowa o aukcji/ofercie
  • Odpowiedz
@xzcasd: kiedyś trafilem na interpretacje prawnika taką jak opisuję, czy była poprawna czas pokaże, sam tej ustawy nie czytałem, a z doświadczenia wiem, że wpisy na blogach podatkowych mogą być błędne. Jeśli ustawa nie jest zbyt długa, zajrzyj do niej
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wychwalany na zagranicznych portalach informują o sales/transactions a na ebay jest takie sformułowanie:

You complete 30 or more transactions, i.e. sales on eBay (cancelled transactions are not included in the calculation)


The total amount of your consideration equals the full amount available for you to receive for your sales transactions, including any shipping costs and taxes that you may receive, such as VAT. Taxes collected and remitted by eBay, taxes charged
xzcasd - @Wychwalany na zagranicznych portalach informują o sales/transactions a na e...

źródło: temp_file5694150718586515131

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Wychwalany o i to jest w końcu jakiś konkret, a nie nasze portale, które siedzą cicho i nie powiedzą jak ich system zgłaszania będzie działał. U nas tylko jakieś pseudopismaki spamują click baitami, a w środki nic pomocnego.
  • Odpowiedz
pseudopismaki spamują click baitami, a w środki nic pomocnego.


@xzcasd: dokładnie tak od kilku lat wygladaja wszystkie artykuły dotyczace zmian prawnych :D
jak potrzebuje coś waznego to poprostu czytam ustawe
  • Odpowiedz
  • 0
@xzcasd
Te 30 transakcji tyczy się sprzedaży prywatnej, a nie w ramach działalności nierejestrowanej (pod względem podatkowym działalność nierejestrowana jest działalnością gospodarczą, rozliczaną rocznie).

Tak więc najpierw musisz się zdecydować czy sprzedajesz prywatnie, towar który jest twoją prywatną własnością (nie ma limitu kwotowego, a w przypadku kiedy sprzedawana rzecz była w posiadaniu dłużej niż 6 miesięcy (są od tego wyjątki) takiej sprzedaży nie rozlicza się w ogóle w PIT-cie) czy też
  • Odpowiedz
  • 0
@xzcasd
Prezydent podpisał ustawę, więc niedługo powinna zostać opublikowana w Dzienniku Ustaw. Raportowaniu będę podlegać wszyscy sprzedający, jeżeli przekroczą limit (ale na 100% pewność, jak opublikują finalną wersję ustawy). Nie wpływa to jednak w żaden sposób na zobowiązania podatkowe, te pozostają bez zmian.

DAC7 ma charakter informacyjny dla organów skarbowych. Dzięki niej ma być możliwość wychwycenia sprzedających którzy nie rozliczają się z osiągniętego dochodu z handlu w PIT-cie rocznym.

A i musisz odróżnić sprzedaż prywatną od działalności nierejestrowanej. Ta pierwsza nie ma limitu przychodu, ale nie może mieć charakteru stałego źródła dochodu, przedmioty muszą być prywatną własnością sprzedającego (nie były kupione z zamiarem odsprzedaży z zyskiem (ale jednorazowa sprzedaż z zyskiem to nadal sprzedaż prywatna), a sprzedaż ma na celu głównie pozbycie się niepotrzebnych rzeczy, zarobek ma drugorzędne znaczenie. W przypadku sprzedaży prywatnej produktów, będących w posiadaniu sprzedającego dłużej niż 6 miesięcy, nie rozlicza się takiej transakcji w PIT-cie (chyba że towar został kupiony jako inwestycja z zamiarem odsprzedaży w przyszłości z zyskiem). Możesz sprzedać nawet za kilkaset tysięcy złotych i nie masz obowiązku zakładać
  • Odpowiedz