Wpis z mikrobloga

  • 0
@Ranger ale o jak mała Ci chodzi? Bo są takie piły całkiem mini na tarcze 120mm, albo takie już 'normalnych' rozmiarow zazwyczaj na tarcze 165mm. Ale raczej rzadko będą dostępne z prowadnica.
Jak masz juz jakieś aku to bym się rozglądnął czy coś jest z tej firmy dostępne. Ale też pytanie jakiej jakość/precyzji oczekujesz.
  • Odpowiedz
  • 0
ale o jak mała Ci chodzi? Bo są takie piły całkiem mini na tarcze 120mm


@melba: taka, żeby dało się przeciąć drzwi, raczej nic grubszego nie będzie cięte (a nawet jeśli to mogę pyknąć z obu stron)
  • Odpowiedz
@Ranger

@johny-kowalski: to dzisiaj już nie jest praktycznie to samo urządzenie?


Nie jest, zagłebiarka jak na zdjęciu poniżej ma tarczę schowaną, więc służy też do wycinania np. otworów w blacie. Pilarka ma tarczę wystającą poniżej poziomu cięcia, da się nią przy zastosowaniu gimnastyki zagłębić ale jest to niewygodne i nie precyzyjne. Co do konkretnych producentów to ci nie doradzę bo budżetowych nie używam, mam niebieskiego bosch 18v z prowadzeniem.
@melba dałeś linka do 120mm, to jest fajne narzędzie do szybkich ciec w OSB czy laminacie. Do drzwi się nie nadaje bo max głębokość cięcia 41mm więc to taka wartość graniczna i nie wnikam czy można do niej dokupić szynę, bo jeśli tak to ci
johny-kowalski - @Ranger 
 @johny-kowalski: to dzisiaj już nie jest praktycznie to sa...

źródło: image_picker_F5085D29-FB9B-4F09-B956-C2E4768A7D81-39732-00000746F9D8A835

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kowalski OP pedały, że w razie czego może na 2 razy ciąć, dlatego napisałem że 'teoretycznie' takie coś styknie. Zresztą zrozumiałem że o coś takiego chodzi, przeciąć na spokojnie deskę, a drzwi podciąć, to od święta i jak na raz nie pójdzie to będzie ok. Zresztą jako alternatywę pisałem o takiej na tarcze 165, większe IMO nie mieszczą się w definicji "małej piły".
  • Odpowiedz
@melba spoko, w sumie nie wiadomo co tam op chce, ja bym w małą nie szedł, szczególnie na pierwszą piłę i bo ceny podobne do większych. Brałbym do domowego użytku tego parkside i mu większość robót ogarnie https://allegro.pl/oferta/akumulatorowa-pilarka-wglebna-z-szyna-parkside-performance-pptsa-20-li-20-v-15479609542?bi_s=ads&bi_m=showitem:mobile:top:active&bi_c=ODA2NWU3NjAtMmNhMC00NDc0LWEzYjQtMGE4ZWE2NTY1ZmYzAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=98a9134c-0433-49d2-b337-9bb30b202fe9
  • Odpowiedz