Wpis z mikrobloga

Witam,
4 lata temu wzięłam kredyt na mieszkanie z przeznaczeniem pod wynajem. Zastanawiam się obecnie nad zakupem kolejnego mieszkania również pod wynajem. Mam odłożone pieniądze które mogłabym użyć do spłaty kredytu ale nie wiem czy nie lepiej użyć je jako wkład własny na kolejną nieruchomość. Pytanie jaki % minimum potrzeba do wkładu własnego i czy wkładem własnym może być również inne mieszkanie pod zastaw? Będzie to moja 3cia nieruchomość której jestem właścicielem.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #ekonomia
  • 10
  • Odpowiedz
@blackghost: z tego co mówisz zakładam że masz łeb na karku a z drugiej strony pytasz się wykopków zamiast po prostu na podstawie poprzednich mieszkań i podejmowania ryzyka obliczyć sobie przyszłe ROI i porównać do innych inwestycji.
  • Odpowiedz
pytasz się wykopków zamiast po prostu na podstawie poprzednich mieszkań i podejmowania ryzyka obliczyć sobie przyszłe ROI i porównać do innych inwestycji.


@Liarek123: Ale on nie pyta, czy to dobra inwestycja, bo on już wie, że chce kupić kolejne mieszkanie i ma w pompie zdanie wykopków, tylko ile minimum wynosi wkład własny i czy inna nieruchomość może być zastawem pod kolejną.

@blackghost: Minimalny wkład własny to 10% ale
  • Odpowiedz
@Liarek123: I tu się mylisz. Odbiegając już od tego czy OP ma głowę na karku bądź nie, to często interesy i co za tym idzie pieniądze, robią ludzie którzy są po prostu głupi, którzy nie kalkulują tylko działają. Ludzie inteligentni maja tendencję do ciągłej analizy czego efektem jest po prostu nie podejmowanie żadnego działania.
  • Odpowiedz