Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, który etf korzystniej wypada, taki syntetyczny z zabezpieczeniem walutowym : Beta ETF S&P 500 PLN-Hedged czy może normalny, fizyczny w usd: iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD (Acc) Co byłoby korzystniejszą opcją, czy wsumie to obojętne?
#etf #gielda #akcje #finanse #pytaniedoeksperta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Van-der-Ledre: ja skupuje właśnie ten iShares Core S&P500 ale też się zastanawiałem nad tym etefem w pln. Wydaje mi się że ten etf w pln to ryzyko walutowe po prostu jest wliczone w już w jakby w zyski i straty tego etefa a przy kupnie za dolany to sam na siebie bierzesz ryzyko walutowe i wymieniasz dolary wtedy kiedy ty chcesz. Możesz tez na przykład chcieć trzymać część oszczędności w
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: Przeanalizowałem to i będę robił chyba tak, że przy tanim dolarze poniżej 4-3.95zł będę kupował dolary i skupywał etf iShares Core S&P 500 CSPX.UK za dolany. Przy drogim dolarze powyżej 4 zł (no zależy co uznam za drogi dolar) będę skupywał etf w pln czyli ten Beta ETF S&P 500 PLN-Hedged. W tym etf za pln jest wysoka opłata roczna 0.8% (0.07% za etf w dolarach), ale niweluje to
  • Odpowiedz