Wpis z mikrobloga

#allegro #podatki #pracbaza

Proszę o radę w poważnej sprawie.

Mam propozycję fajnej roboty mianowicie wystawianie części samochodowych na otomoto i Allegro. Praca u gościa co sprowadza auta i rozbiera.

Konto Allegro moje i jego otomoto, ja wystawiam na tych portalach. Gosć ma firmę i da umowę i paiery jakie chcę.

Mam się obawiać jakichś jazd a Allegro, każą zakładać jakąś działalność? czy wystarczy umowa z pracodawcą?

kasa by szła cały czas na jego konto a on mi płaci do ręki pensję.

Proszę o opinię kogoś kto się zna.
  • 44
  • Odpowiedz
@death070: i co niby fajnego w tej robocie? fajnie to by było być opiekunem parku narodowego albo testerem materacy a nie słupem sprzedającym kradziony złom
  • Odpowiedz
@death070: Jeżeli to idzie na Twoje konto to Allegro ma obowiązek rejestrowania transakcji w urzędzie skarbowym. Jeżeli na Twoim koncie będzie duży ruch to skarbówka może się tym zainteresować. Ich nie będzie obchodziło na czyje konto trafiają pieniądze tylko ilość transakcji na Twoim koncie i tutaj żadna umowa przed tym Ciebie nie uchroni. W ogóle dziwny układ. Ty masz mu udostępnić swoje konto na allegro, śmiechu warte brzmi to jak
  • Odpowiedz
@death070: w pewnym momencie ktoś może się zainteresować skąd masz te części. Zapytaj swojego przyszłego pracodawcę co powinieneś zrobić w takim przypadku.
  • Odpowiedz
  • 0
@MxS89: @gomjeden @sberatel też się tego obawiam, a gdybym zapomniał o Allegro i sprzedawał tylko na otomoto z jego konta? to też wchodzi w grę a co do Allegro też się obawiam dlatego pytam, byłem dziś pierwszy raz w tej robocie i to tylko propozycja (robota teraz to gospodarcze sprawy).

Coś tam marudził że miał z Allegro problemy ale nie drążyłem, ewentualnie wypytam. Co do pochodzenia części to
  • Odpowiedz
@death070: Teraz na allegro kupujący jest jak bóg, coś mu się nie podoba i allegro zwraca mu pieniądze jak nie chcesz sam mu zwrócić i nie wiem czy później nie zechcą tych pieniędzy od ciebie, Zresztą chyba na OLX jest teraz podobnie, przy wysyłce OLX gość zgłasza że paczka była pusta i zostajesz bez przedmiotu i pieniędzy.
  • Odpowiedz
@death070: nie da się sprzedawać w czyimś imieniu na allegro. Pomijając, że to firmanctwo, to allegro wymaga by konto do wypłat było na dane właściciela konta. Każda ta transakcja będzie szła na Twoje konto, łącznie z odpowiedzialnością za reklamacja, legalne pochodzenie części i PODATKI, bo będziesz prowadził firmę.
  • Odpowiedz
@death070: brzmi jak słup. Można się zgodzić tylko wyłącznie jeśli to będą jego konta, a Ty będziesz odpowiedzialny tylko by robić zdj i wystawiać ogłoszenia
  • Odpowiedz
@death070: kolego lada moment i masz Urząd Skarbowy na głowie. Przy ilościach wystawianych części na byle złomie same opłaty za otomoto olxy czy inne allegro sięgają kilkunastu tysięcy złotych. Jak śmietnik robi wały to można się grubo #!$%@?ć w problemy.
  • Odpowiedz