Wpis z mikrobloga

W kontekście ostatnich wydarzeń na granicy chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Kieruje to do każdego bez względu na sympatie polityczne, kto uważa się za patriotę.

Sam nigdy nie krytykowałem rządów PiS w kontekście ich polityki bezpieczeństwa (zbrojenie się, ochrona granicy). Choć pojawiały się wątpliwości, pozostawiam je do dyskusji specjalistów. Myślę, że to właśnie bezpieczeństwo powinno być tematem poza rozgrywkami politycznymi. Szczególnie teraz, kiedy sytuacja się zaognia i prawdopodobnie to dopiero początek. Chyba nikt trzeźwo myślący nie uważa, że śmierć żołnierza czy aresztowania z pewnością nie wydarzyłyby się, gdyby rządy się nie uległy zmianie. Dostrzegam tu głęboki kryzys państwa, o którym często wspominają między wierszami Strategy & Future. Wg mnie ma on charakter strukturalny i dotyczy nas wszystkich.

Dlatego niepokoi, że typu zdarzenia są natychmiast wykorzystywane politycznie. Biorąc pod uwagę jak silnie mamy spolaryzowane społeczeństwo to nie dziwi. Jednak nawoływanie do podania się do dymisji rządu ze względu na te wydarzenia to jakieś oderwanie od rzeczywistości. Wyobraźcie sobie, że za parę miesięcy agenci ze wschodu przeprowadzają zorganizowane zamachy na terenie Polski, gdzie giną po raz pierwszy dziesiątki ludzi. Wyobrażacie sobie polityczną wrzawę, jaka rozpętałaby się nad trumnami? Lub co w przypadku realnej wojny, gdzie niepopularne decyzje muszą zostać podjęte? Byłyby natychmiast storpedowane przez opozycje, żeby ugrać kapitał polityczny na niezadowolonych (np. tych, których dotyczyłaby mobilizacja). Przecież, tak państwo nie może funkcjonować.

Tego też najbardziej się obawiam, że w czasie kryzysu Polska po prostu nie wytrzyma. Uaktywnią się zwalczające się frakcje, grupy interesów. Będziemy rozgrywani przez wrogów zewnętrznych pogrążając się w wojnie domowej. Nie dostrzegam tego wśród naszych sąsiadów z flanki wschodniej, co szczerze napawa mnie dużym pesymizmem na przyszłość.

Z chęcią poznam zdanie osób którym zależy na tym kraju bez względu na barwy polityczne i nie wchodząc w wojenki polsko-polskie.
#polska #patriotyzm #ukraina #wojna #granica #sejm #bartosiak #geopolityka
matti-nn - W kontekście ostatnich wydarzeń na granicy chciałbym podzielić się swoimi ...

źródło: Zrzut ekranu 2024-06-07 172607

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@pyszniarz: Niestety rozgrywają nas jak chcą rożnymi wrzutkami typu podsłuchy itp. Wystarczy pociągnąć za odpowiedni sznurek i można zmienić w Polsce rząd. Coś jest z tym głęboko nie tak.
  • Odpowiedz