Wpis z mikrobloga

Ależ te stawki spadły. Właśnie sobie wszedłem na JJIT i w całej Polsce tylko 6 firm na 301 ofert SENIORSKICH w .Necie oferuje GÓRNE widełki 30k lub więcej (2%).
Co więcej, jak się przeczyta wymagania, to z tych sześciu ofert:
- jedna jest na architekta
- druga na speca devopsa od Azure, który programuje przy okazji
- trzecia na speca od AI chatbotów, który programuje przy okazji
- dwie na leada, w tym jedna fullstacka, czyli łeb jak sklep i super umiejętności miękkie
- tylko jedna na zwykłego mocnego technicznie seniora.

Co więcej, dolne widełki tych ofert to 22-25k, więc pewnie zarabiać będziecie gdzieś pośrodku.
A przecież są znacznie gorzej płatne technologie od C#, PHP czy C++ chociażby.

Tymczasem średnia na UoP w dużych miastach (Kraków, Poznań) to już 11k brutto, co po dodaniu kosztów pracodawcy i urlopów daje nam odpowiednik 15k B2B na fakturze. Czyli tak, zwykły człowiek, przeciętniak, Anetka co w biurze kawę pije bez stresu, nauczyła się raz kiedyś Excela i na tej wiedzy dojedzie do emerytury, zarabia odpowiednik programisty 15k. Senior Lead dev zmieniający co 5 lat prawie całkowicie warsztat pracy - 150-200% tej kwoty. Programersi mający się za elitę równą lekarzom tyrają w sprintach za 2 średnie krajowe xD i to jak są ekspertami leadami full stackami z mile widzianym devopsowaniem, bo jak nie to 1,5 średniej xDD
Ten fach się trzyma jeszcze tylko dzięki oszustwu podatkowemu B2B.

Tymczasem już niedługo pielęgniarka będzie dostawać minimum 9k brutto, a w praktyce o wiele więcej, do tego jak będzie oddziałową w dobrym szpitalu (odpowiednik seniora leada fullstacka) to i z 50-100% więcej. Nawet nie wspomnę, że jak już skończy studia i staże to się najwyżej raz kiedyś czegoś douczy, a robota pewna do emerytury. Same studia to też bajka, żałuję, że jestem programistą, a nie pielęgniarzem. Na roku jest pewnie 5 facetów i 95 atrakcyjnych, młodych, inteligentnych kobiet, w pracy identycznie - tylko największy przegryw nie znalazłby sobie w tak cieplarnianych warunkach dobrej żony.
Na informatyce nawet nie wspominam, 5 grubych, wytatuowanych babochłopów z autyzmem na 195 chłopa, a i tak wszystkie po pierwszym roku najdalej wybierają sobie najlepszego spośród stada spermiarzy na co dzień robiących za nie laborki i sprawozdania.
Szacunek społeczny? Dzień dobry, do widzenia, uśmiech, każdy lubi pielęgniarki. Spocone kuce z autyzmem - no sami widzicie, taki obraz nas, kojarzymy się już tylko z pieniędzmi, chociaż nawet Grażyny i Anetki słyszały o kryzysie w branży. Ja już nawet nie mówię, że jestem programistą, bo to wstyd się przyznać, eufemistycznie mówię, że jestem inżynierem oprogramowania, bo inżynier się akurat dobrze kojarzy, z czymś solidnym. Programisty ogół ludzi to nawet za inżyniera nie uważa xD

Z litości nie wspomnę o lekarzach i prawnikach, bo to inny świat, do którego nie wiedzieć czemu porównuje się kuceria.

#programowanie #pracait #programista15k
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z litości nie wspomnę o lekarzach i prawnikach, bo to inny świat, do którego nie wiedzieć czemu porównuje się kuceria.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: Zwłaszcza porównania do lekarzy mnie w szczególności rozbrajają. xd
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa żeby ten bajt był jeszcze lepszy napisz że chciałbyś być salowa i sprzątać kupy a tak naprawdę to przestań pisać takie słabe bajty, nikt nie pracuje tylko ty , każdy zarabia krocie tylko nie ty
Zapraszam do mnie do pracy byś po 20 minutach z płaczem wyleciał i uwierz że jak się robi koło ludzi to nie ma czasu na flirty "z młodymi ładnymi laskami "
Ps pielęgniarki , opiekunki
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa ps może i teraz pielęgniarki mają lepiej bo się wysługują salowymi i opiekunkami sali ale kiedyś przeciętna pielęgniarka umierała po 60 tce bo była tak zniszczona praca
Ciesz się że klikasz w kakuter na łeb ci nie kapie i skończ #!$%@?ć o zawodach w których nie spędziłeś minuty
  • Odpowiedz
Ależ te stawki spadły. Właśnie sobie wszedłem na JJIT i w całej Polsce tylko 6 firm na 301 ofert SENIORSKICH w .Necie oferuje GÓRNE widełki 30k lub więcej (2%).


@Romska_Palo_Ul_Laputa: dobrze, stawki były zawyżone. Przyszła normalna korekta. Dobrze, że zdążyłem kupić mieszkanie na fali kowidowej :)
  • Odpowiedz
@WyjmijKija

@Romska_Palo_Ul_Laputa: powodzenia w znalezieniu pracy za 11k "co w biurze kawę pije bez stresu, nauczyła się raz kiedyś Excela i na tej wiedzy dojedzie do emerytury"

Tutaj op też #!$%@? nie wie sam o czym bo sama się uczyłam księgowości i tam wiedzę też się ciągle aktualizuje , wydaje mi się że dziecko bajty pisze
  • Odpowiedz
powodzenia w znalezieniu pracy za 11k "co w biurze kawę pije bez stresu, nauczyła się raz kiedyś Excela i na tej wiedzy dojedzie do emerytury"


@WyjmijKija:
Przy czym to akurat prawda dla Krakowa czy Warszawy. Średnie zarobki w Krk to 11.3 tys. brutto co daje odpowiednik ponad 17k netto faktury B2B, a jakie są teraz stawki dla programistów czy inżynierów to każdy widzi sobie w ogłoszeniach.
Bezsensowny wysiłek.

Spokojnie można
  • Odpowiedz
powodzenia w znalezieniu pracy za 11k "co w biurze kawę pije bez stresu, nauczyła się raz kiedyś Excela i na tej wiedzy dojedzie do emerytury"


@WyjmijKija: nauczyciel chociażby. Senior nauczyciel, czyli dyplomowany, zarabia od tego roku 6k brutto za 20h pracy (tak, wiem, wszyscy potem 4h dziennie sprawdzają klasówki). Dyplomowanym możesz zostać już po 8 latach - tak jak seniorem w IT. Każdy obrotny nauczyciel robi uczciwe OE albo nadgodziny, czyli masz nauczyciela 12k. Dodam, że mówimy o dużych miastach, tam belfrzy mają dodatkowo dopłaty do pensji. W małych miastach nie ma pracy jako programista, więc ich nawet nie biorę pod uwagę (wg raportów ponad 80% ofert w IT to miasta TOP 6-7).

@Linnior88 najbardziej podoba mi się w pielęgniarkach, że umieją bronić swojego fachu (w odróżnieniu od programistów). Jesteś tutaj
  • Odpowiedz
@WyjmijKija:
To Ci mówię, że 5 lat temu zarabiali po 5k netto - oczywiście to wyolbrzymione, że bez stresu i wygodnie, ale umiejętności typu pakiet office. Więc teraz spokojnie mogą zarabiać te 7-8k netto.
Inż. ma te +3-4k netto czyli ok. 20k na fakturę. Kompletny bezsens ponosić taki wysiłek żeby zarobić 20-30% więcej.
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: teraz w tym momencie tak, ale w to się wchodzi, bo się lubi. Ci co poszli za kasą teraz im się mści. Jak zaczynałem to zarabiałem marne grosze i nigdy nie myślałem, że w moim zawodzie powinno się zarabiać więcej od kogoś co klepie excela. Robiłem to co lubię i mi za to płacili. Teraz po latach nie ma szans, żebym nie znalazł roboty za mniej niż 20k na
  • Odpowiedz
Wenflony jak się ktoś nauczył zakładać na studiach, to będzie je tak samo zakładał do emerytury, przecież ludzie nagle nie zaczną mieć tytanowych żył.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: To tez się naucz je zakładać i zasuwaj do szpitala pracować, a nie #!$%@? jak potłuczony xD
  • Odpowiedz
Potrzebne źródło tej fatamorgany. Gdzie w korpo w Krk się tyle zarabia nie będą w senior management?


@rachuneksumienia:
Kiedy? 7 lat temu? Na całą Polskę masz średnią krajową na poziomie 8.3 tys. brutto. Więc nie dziwi Krk gdzie zarobki są najwyższe w Polsce.

Z przeprowadzonej przez dziennikarzy "Faktu" analizy wynika, że najwięcej zarabia się w Krakowie, gdzie średnia pensja w marcu wyniosła 11 tys. 372 zł brutto.

https://www.money.pl/gospodarka/srednia-placa-w-polsce-siega-juz-11-tys-zl-sa-takie-miejsca-w-kraju-7026304939076096a.html
  • Odpowiedz