Wpis z mikrobloga

Motomirki, mojej nierównej walki o bycie motocyklistą z prawdziwego zdarzenia ciąg dalszy - buty. Kupiłem motocyklowe trampki i mam dylemat, czy wymienić na mniejszy rozmiar, czy nie. Po maksymalnym przesunięciu stopy mogę dość gładko wsunąć za piętę palec. Mam luzu na około 1,5 cm. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz miałem na nodze buty wysokie/zimowe, więc odczucia będą z założenia dziwne. I tu pojawia się pytanie. Czy taki luz może powodować dyskomfort podczas jazdy albo wpłynąć mocno na operowanie dźwigniami?

#motocykle
  • 9
  • Odpowiedz
@lysowsky: Usiądź w tych butach na motocyklu i spróbuj, moim zdaniem powinny być ciut bardziej dopasowane. Nie tak, żeby cisnęły ale jednak noga nie powinna w nich latać. Pamiętaj, że to buty do jazdy a nie do chodzenia, przede wszystkim powinno w nich być wygodnie na motocyklu.
  • Odpowiedz
  • 0
@tagan: sprawdzałem, sprawdzałem. Zupełnie nie czuję, żeby stopa jakość szczególnie przemieszczała się w bucie. Czuję natomiast, że nam wielki, sztywny klocek na nodze. Nie wiem, czy to wynika z tego, że całe życie biegam w trampkach, czy z tego, że ten but jest za duży.
  • Odpowiedz
@lysowsky: Buty motocyklowe mają przede wszystkim chronić, wygoda jest na drugim miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jaki to model? Mam trampki Rebelhorn Vandal i generalnie nie są to najwygodniejsze buty jakie mam ale zdecydowanie nie czuję żebym miał sztywny klocek na nodze. I porada o grubszych skarpetach od kolegi wyżej jest jak najbardziej sensowna, dobra skarpeta = o wiele większa wygoda, ja jeżdżę w merino nawet
  • Odpowiedz
@lysowsky: IMO za luźne. Gdyby to były wysokie buty, które trzymają goleń klamrami, to jeszcze by przeszło, ale to trampki, więc powinny być bardziej dopasowane, żeby trzymały się na stopie.
  • Odpowiedz
@tagan ale #!$%@?, strój ma być w 100% dopasowany by cię nic nie rozpraszało w czasie jazdy ¯_(ツ)_/¯ masa ludzi rzuciła się na shime exo vented, miałem chwilę i sprzedałem bo niewygodne jak cholera.
@lysowsky wymień, a jak będzie coś nie tak to kup inne buty. Dobranie stroju na moto to kwestia indywidualna, trzeba szukać, mierzyć, kupować, oddawać aż trafi się na swój model. Rok temu zmierzyłem nie wiem sam
  • Odpowiedz