Wpis z mikrobloga

@paul772: Żołnierze zawodowi są funkcjonariuszami publicznymi, którzy mają pewne przywileje prawne, ale również większą odpowiedzialność karną, tak samo jak Prezydent RP, poseł, senator, radny, poseł do PE etc Wyobrażasz sobie, żeby społeczeństwo nie wiedziało o kolizji z prawem Prezydenta, posła czy radnego? To jest podawane do publicznej wiadomości. A do wiadomości publicznej w armii takie sprawy podaje rzecznik prasowy, który jest na każdej Jednostce Wojskowej, a tego zabrakło. Kosiniakowi mam
  • Odpowiedz
Prezydent RP, poseł, senator, radny, poseł do P


@michaqal: porownujesz ludzi ktorzy robią kampanie w polsce czy w liście I wieszają swoje mordy na każdym płócie, do pracowników takich jak policjant, żołnierz, strażnik miejski czy jakiś innych formacji specjalnych xDDD

W dzisiejszym prawie nie ma obowiązku podawania każdego przewinienia szeregowego funkcjonariusza do opinii publicznej. I w takich okolicznosciach funkcjonuje Minister Obrony.Jak jest inaczej to
  • Odpowiedz
Kosiniakowi mam jednak za złe, że nie podał takich ważnych błędów przy granicy, tylko ściemniał, że wszystko jest zgodnie z planem, regulaminem, zasadami i generalnie panuje dyscyplina i porządek ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@michaqal: ty nawet nie wiesz co się dzieje po drugiej stronie. Może jakieś drobne #!$%@? które pobudziły by wykopków jest mnostwo, czemu kosiniak miałby te #!$%@? upubliczniac?
A nie jest zgodnie z planem?
  • Odpowiedz
@paul772: Generalnie nie musisz mi tłumaczyć, bo byłem żołnierzem zawodowym i mam 17,5K godzin z giwerą i ostrą amunicją. Instruktorzy uczyli nas, że każde użycie broni przeciwko człowiekowi to jest prokurator i nie ważne, że nie trafiłeś i w sumie nic się nie stało, ale xuj... prokurator. Przy strzałach ostrzegawczych niekoniecznie, tak samo przy strzale alarmowym gdy złamiesz nogę. Z tego co wiem oni wypruli w powietrze i do imigrantów(?) 40 naboi. To jest pełen magazynek + 10. Na trzech to wychodzi po 13. Ogniem ciągłym w 3 sec można wypruć ok 10 sztuk. To była akcja, nawet jeśli strzelali przez płot do imigrantów, to uważam, że mieli takie prawo.
1. Nienaruszalność granicy państwowej przez osobę wymuszającą przekroczenie granicy, z użyciem niebezpiecznego przedmiotu; płonące konary, głazy, noże etc
2. Przeciwko osobie, która spowodowała ciężki uszczerbek na zdrowiu; kilkoro żołnierzy wymagało hospitalizacji, szycia skóry, nastawiania złamań, jeden żołnierz odniósł śmierć.
3. Konieczność ujęcia osoby, która dokonał zamachu na życie, zdrowie lub wolność.
4. W celu oddania strzału
michaqal - @paul772: Generalnie nie musisz mi tłumaczyć, bo byłem żołnierzem zawodowy...

źródło: prawo użycia broni palnej 1.2

Pobierz
  • Odpowiedz
@michaqal: Być może mieli prawo, przeciez żadnego wyroku jeszcze nie ma. Problem jest w tym ze dużo wykopków i innych internetowych anonimkow się oburzyło że w ogóle prokuratura śmiała jakiekolwiek zarzuty postawić xD, Ci wszyscy ludzie to chyba myślą że żołnierz na granicy w ogóle nie powinien być spętany jakimis regulacjami i powinien miec wolna rękę :D

Być może nic się nie stało, sąd uzna za niewinnych i po problemie.
  • Odpowiedz