Wpis z mikrobloga

Drogie Mireczki postanowiłem się rozliczyć z urzędem skarbowym odnośnie zakupu kryptowalut.
Jak na prawdziwego wykopkowego inwestora po burzliwym roku 2021 i 2022 ( 2023 nic nie robiłem ) w roku pańskim 2024 wyszedłem na zero( ͡º ͜ʖ͡º).
Nie uwzględniłem w picie 38 kosztów uzyskania przychodów za rok 2021 i 2022. Bo po spadkach i załamaniu rynku nie miałem siły szukać moich dowodów zbrodni. W końcu się udało i pozbierałem wszystkie dowody przelewów .
Miła Pani na infolinii izby skarbowej powiedziała, że jak najbardziej mogę złożyć deklarację za poprzednie lata ale też powinienem złożyć Czynny Żal.
Tutaj moje pytanie jak to zrobić. W sensie na jaki artykuł się powołać argumentując tym , że nie wiedziałem jaką zbrodnię popełniam. Pobrałem jakieś wzory Czynnych Żali ( ͡º ͜ʖ͡º) ale we wszystkich są jakieś powołania się na artykuły gdzie popełniło się przestępstwa i czyny zabronione.
Ja w sumie nic aż takiego złego nie zrobiłem, bo nawet jak bym nie zadeklarował kosztów uzyskania przychodów, to przy sprzedaży bym musiał zapłacić 19% podatek . To mi się nie uśmiecha jak na zero wyszedłem.
Kolejna sprawa i tak nie wiem czy skarbówka nie zakwestionuje moich dowodów, że poniosłem koszta w momencie jak wypłacę z giełdy pieniądze.
Niech ktoś dobry napisze na jaki artykuł się powołać ,przy nie ujawnieniu kosztów uzyskania przychodów zakupu monet wirtualnych ( ͡º ͜ʖ͡º)
#kryptowaluty #prawo #podatki #bitcoin
#skarbowka #pit #pit38
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach