Wpis z mikrobloga

Czy mial ktos kiedys problem ze spienianiem mleka w taki sposob, ze po wlaczeniu ekspresu, spieniacz dziala tylko raz (na nastepne kawy juz nie spienia), a po resecie urzadzenia spienia ponownie? Przeczyscilem, przedmuchalem, osuszylem i dalej dupa...
Melitta CI Black.

Chyba pozostaje serwis...

#ekspresdokawy #melitta #kawa
  • 8
  • Odpowiedz
@adeekk1989: no chyba każdy tak ma, musisz włączyć funkcje chłodzenia tego spieniacza, u mnie po prostu miga ikonka kawy, klikam, pluje gorącą wodą i parą. Zakończy to jakby chłodzenie i znowu może spieniać. Ale ja mam delonghi taki podstawowy kolbowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@lentilek: a widzisz, u mnie to dzialalo tak ze robie normalnie kilka kaw z mlekiem i nigdy problemu nie bylo. Teraz jest tak, ze jak zrobi sie kawe (nawet bez mleka) to spieniacz nie chce sie wlaczyc. Trzeba wlaczyc/wylaczyc urzadzenie i wtedy spieniacz dziala... Tak jakby zrobienie samej kawy powoduje to ze gdzies jakies cisnienie do spieniania ucieka.
  • Odpowiedz
  • 0
@lentilek: Czyli załóżmy, że przychodzi do Ciebie kilka osób i każda chce kawe z mlekiem - po kazdej kawie musisz przeplukac system (czyli wyciagac rurke z kartonu bo przeciez nia leci woda) i dopiero po przeplukaniu robisz nastepna kawe?
  • Odpowiedz
@adeekk1989: Ja mam zupełnie inny ekspres, taki prosty kolbowy, działa on trochę na zasadzie jak w kawiarniach. Wsypuje zmieloną kawę do korby, przez nią przelatuje woda i robi kawę. A mleko muszę wlać sobie do dzbaneczka metalowego i sam ręcznie spienić jakby, z ekspresu leci po prostu gorąca para. Znajomy ojca taki polecił, a chłop chyba się zna bo pracuje właśnie w firmie co obsługuje te wszystkie ekspresy do starbucksów
  • Odpowiedz