Wpis z mikrobloga

HHahha, ależ się uśmiałem dziś jak gorące przeglądałem. Było kilka wpisów odnośnie ileż to nie wynoszą zarobki w Polsce (Warszawa, Kraków, Trójmiasto, itd.)(reszta to nie jest Polska). Oczywiście oderwane od rzeczywistości wypopki piszą, że teraz 10 tys, to byle kołchoźnik ma, a wogóle to i tak grosze, niewystarczające do godnej egzystencji. Domyślam się, że takie wpisy mogły zasiać w waszych umysłach ziarenko goryczy i zwątpienia. Chciałbym sprostować te bzdury.

W Polsce powiatowej jeśli zarabiasz 4 tys na rękę, to zarabiasz BARDZO DOBRZE. Powyżej tego jesteś praktycznie bogolem. W Polsce powiatowej większość ofert pracy to minimalna, ale za to pełen szereg wymagań i kilka lat doświadczenia, oraz kilkaset osób na jedno miejsce. Idziemy dalej, po ulicach w Polsce powiatowej większość poruszających się samochodów na LOKALNYCH rejestracjach ma przynajmniej 10 lat. Po polach poruszają się 30 letnie traktory, a nowo architektocznie wykonany dom przeciąga uwagę wszystkich. Mieszkania developerskie może i się budują, lecz stoją w większości puste. Infrastruktura na wsiach czy w większości powiatowych to dziurawe drogi, stare kamienice i zapomniane przez boga opuszczone tereny.
Jeszcze w 2023 roku dominanta wynosiła 2600 zł netto!! Teraz może to być 3 tysiące. Zarobki rzędu 10 tys to mały procent realnych wypłat.

Z drugiej strony za 10 tys w wojewódzkim typu trójmiasto, posiadając swoją nieruchomość/spłacając kredyt można żyć jak pączek w maśle. Natomiast takie 5 tys w powiatowym wystarcza na praktycznie wszystko. Oczywiście to jest REALNE spojrzenie na stosunek cen do zarobków, a nie wymysły wypopków, gdzie same 2 tys miesięcznie to subskrypcje jakiś pierdół, czy wydawanie po 1000 zł na ubrania miesięcznie.

Tak więc koledzy, takie są realia, a nie inne.

#przegryw
Van-der-Ledre - HHahha, ależ się uśmiałem dziś jak gorące przeglądałem. Było kilka wp...

źródło: 1000020213

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@ZacharJasz92 @Van-der-Ledre @good

Ale to jest podejście waszych dziadków, potem rodziców i teraz wasze. Sprowadzać się do dominanty. Sprowadzać się do minimum. Równać wszystko w dół. Wolicie zarabiać 3k netto na taśmie niż 6k-7k jako zdalny klepacz Excela, bo to jest wasza strefa komfortu, a umysł nie ogarnia takich wielkich pieniędzy jak 6k XD niedziwne że na wykopie trochę większy % zarabia sobre pieniądze (12k+) bo po prostu mają
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre mordo! Just do korpo uderz wystarczy tylko exel w sumie klikasz w kąkuter jest pełno takich ofert mówię Ci. Od razu na start 5k netto i to tylko na początek muwie Ci mordo wystarczy exel i powerpoint
  • Odpowiedz
  • 2
@Van-der-Ledre True, mam kolegę przed 30, który złożył wypowiedzenie bo zarabiał tylko 5500 wmieście wojewódzkim..i coś od pół roku nie może znaleźć pracy
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: zabawne bo mieszkam w miejscowosci plus minus 25k ludzi i masa aut za +300k jest przerazajaca, jakies bmw, audi, elektryki typu e tron. W powiatowej to sie nie pracuje na etacie tylko otwiera dzialallnosc i korzysta z niskich kosztow pracy
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre mam znajomych w wielu miastach. W wawie też. Jedna osoba może zarabia w okolicach 10 reszta bliżej 5 xD a pracują nie w kołchozach i mają wiedzę i umiejętności. Gadanie wykopków to jak zawsze między bajki można włożyć. Ja o swoich nie będę pisać bo nie o tym komentarz
  • Odpowiedz