Wpis z mikrobloga

#klimatyzacja #mieszkania #nieruchomosci

Cześć!
Zastanawiam się nad zakupem klimatyzacji i w budżecie, który sobie wyznaczyłem, mam poniższe modele:

Haier Tayga Plus, Pearl Plus,
Gree Pular,
Rotenso Roni, Ukura, Ukura-H,
Ande Basic+, Jupiter+ UV.

Który byłby najlepszy? Czy warto dopłacić do czegoś droższego? Np Rotenso Imoto albo Revio, Gree Fairy, LG Standard 2, GE Prime+?
Potrzebuję czegoś do chłodzenia dupska, nie chciałem żadnych bajerów/mnóstwa funkcji, dlatego zastanawiałem się nad tańszymi modelami. Ale jeśli faktycznie dopłata jest zasadna, to mógłbym rozważyć. Mieszkanie małe, bo 40m2.
  • 14
  • Odpowiedz
@smilealittlebit: Mam ten sam problem. Konsultuję z mężem kuzynki, który zakłada klimy jako instalator. On mówi, że te sprężarki w tańszych klimach są wszędzie takie same, i powiada, że kupować najtańsze Rotenso. Bierzesz pod uwagę listę ZUM, czy nie interesujesz się dofifnasowaniem do pomy ciepła?
  • Odpowiedz
@smilealittlebit @PanKapibara U mnie klima z funkcją grzania jako pompa ciepła powietrze-powietrze ponoć kwalifikuje się o dziwo do dofinansowania, dopiero ruszam z tematem i sprawdzam. Nie wiem jak w mieszkaniu, bo to ogrzewanie zbiorcze, może być inaczej.
  • Odpowiedz