Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Rozwiązywał ktoś może umowę o pracę z przyszłą datą?
Jestem na wypowiedzeniu i dostałem do podpisania umowę o pracę (termin próbny 3 miesiące) zaczynając od 01.07.2024, w międzyczasie czekam jeszcze na jedną firmę aż się określi i da ofertę.
Pytanie brzmi, jak wyglądałoby rozwiązywanie tej umowy po jej podpisaniu, czy to jest po prostu anulowanie i jak gdyby nigdy nic mogę iść do innej firmy, czy jednak nie jest tak łatwo i tak czy siak musiałbym np. popracować tam jakiś czas i miałbym jakiś okres wypowiedzenia?

#praca #pracbaza #pytanie #prawopracy #korposwiat #pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Do momentu rozpoczęcia pracy nie jesteś pracownikiem. To w sumie ciekawy przypadek jak to jest wtedy traktowane. dla bezpieczeństwa i tak bym złożył pisemne wypowiedzenie i tyle. Jak rozpoczniesz pracę to wtedy obowiązuje okres wypowiedzenia umowy i licz się z tym, chyba, że dogadasz się na porozumienie stron.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @zonecom: Wiadomo, że wypowiedzenie pisemne bym i tak wysłał z tylko właśnie zastanawiam się nad samym procesem tego czy nie byłoby tak czy jednak musiałbym czekać do momentu rozpoczęcia i np. wtedy liczyło by się dopiero 2 tygodnie wypowiedzenia czy coś.
Co do porozumienia stron to pewnie tak to musiałoby finalnie wyjść, chyba że byli by bardzo zawzięci?

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Raczej tak, bo po co Cię trzymać na siłę i wydawać na Ciebie pieniądze, jak i tak odejdziesz. Chyba że się jakiś pseudo manager trafi.

czy nie byłoby tak czy jednak musiałbym czekać do momentu rozpoczęcia>


Na zdrowy rozsądek nie. Żeby zostać dopuszczony do pracy musisz zrobić badania lekarskie medycyny pracy i odbyć szkolenie BHP. Nie da się być pracownikiem i nie być jednocześnie pracownikiem. Więc ta umowa chyba nie
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @zoncecom W sumie to mi podsunąłeś dobry myk, bo właśnie jest zapis o tym, że umowa jest jakby wiążąca dopiero po przejsciu badań, gdzie mi dopiero pewnie wyślą skierowanie po podpisaniu, więc z samymi badaniami również mogę zwlekać trochę lub po prostu ich nie zrobić.


·
  • Odpowiedz