Wpis z mikrobloga

Mieszkam z żoną i dzieckiem na 75 m kw. (3 pokoje). W ciągu paru lat praktycznie wszyscy moi znajomi z dziećmi wynieśli się z tego osiedla. Jeden kupił dom 150 metrów, drugi i trzeci mieszkania po 100 metrów. Wszyscy zostawili sobie poprzednie mieszkania (65-75 metrów) na wynajem. Zaczynam miec wrażenie że mam najgorsze warunki mieszkaniowe z ludzi których znam. Ostatnio jedna osoba o moich 75 metrach powiedziała "mnie by było w takim mieszkaniu za ciasno". Niby czytam że mieszkania coraz mniejsze a w blokach za chwilę wszystko będzie na wynajem dla młodych ludzi z pieskiem, bo rodzin z dziećmi już tu prawie nie ma. Jak to u was wygląda? Interesują mnie głównie wieksze miasta, wiadomo ze na wsi albo małym miasteczku prawie każdy mieszka w domu. #mieszkanie #nieruchomosci
  • 29
  • Odpowiedz
mnie by było w takim mieszkaniu za ciasno". Ni


@DrCieplak: w dupach się poprzewracało.
Takich ludzi nie słuchaj, bo to tzw. wieśniacy.

Używanego auta też nie kupi, bo z salonu to z salonu?
  • Odpowiedz
@DrCieplak: trochę wynoszenie się do szeregówek lub domków za miasto stało się elementem statusu tak jak mówisz wśród korposzczorów chcą się pochwalić że tracą dziennie 3h na dojazdy do pracy i dowożenie dzieci
  • Odpowiedz
. Ostatnio jedna osoba o moich 75 metrach powiedziała "mnie by było w takim mieszkaniu za ciasno"


@DrCieplak: Wzieli kredyt po kule i teraz wszystkim muszą błyszczeć co to nie oni xD
  • Odpowiedz
@DrCieplak: Wszedłem do nowego mieszkania kumpla, 75m i jak się po nim przeszedłem to przeżegnałem się na myśl, że ja czekam na takie 50m. Całe życie w domu 200m to się można z rzeczywistością zderzyć. No ale jak się nie ma co się lubi to się kradnie co popadnie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@DrCieplak: mieszkanie 68 m dziecko i pies w zestawie, tylko na szczęście w wolne dni możemy spokojnie jechać pomieszkac poza miastem żeby się nie gnieść w bloku, ale nie wyobrażam sobie tyle dojeżdżać jednak na codzień do pracy w mieście
  • Odpowiedz
@DrCieplak: Nie wiem ile dziecko zmienia, ale u mnie z dla dwóch dorosłych osób 50m i 3 pokoje są ok. Jak odwiedzam znajomych z większymi metrażami i podobnej konfiguracji to średnio mają jeden do dwóch pokojów zagospodarowanych jako tzw. #!$%@?.
  • Odpowiedz
@DrCieplak: 117m mieszkanie przy metrze, Warszawa, rodzina 2+2 , nawet nie mysle o tym bym sie wyprowadzac na jakies zadupie do szeregowki czy domu by miec 50m wiecej. Zyje nam sie bardzo wygodnie.
  • Odpowiedz
@DrCieplak My rodzina 2+2, obecnie jeszcze na 45 metrach w centrum miasta. Jest to absolutna wegetacja. Spanie, jedzenie, praca i zabawa w tym samym miejscu. Na szczęście przeprowadzamy się na dniach na 100m2 na przedmieściach. Według mnie to jest takie minimum dla 4 osób. Jeden pokój na osobę plus przestrzeń wspólna. Stare mieszkanie będzie na wynajem. Co do ciebie to wydaje mi się że 75 z dzieckiem to też jest minimum żeby
  • Odpowiedz
Nie wiem ile dziecko zmienia,


@matt-pitt: Zmienia tyle, że każde dziecko powinno mieć swój pokój.

ale u mnie z dla dwóch dorosłych osób 50m i 3 pokoje są ok


Czyli dwa pokoje i jeden salon?

średnio mają jeden do dwóch pokojów zagospodarowanych jako tzw. #!$%@?.


Mam tylko jeden wolny pokój (reszta to salon, sypialnia i pokoje dzieciaków). To trzeba nie mieć wyobraźni, żeby zrobić lamus z takiego pomieszczenia. Bo tak -
  • Odpowiedz
@inozytol: Dokładnie: salon z aneksem, sypialnia i miejsce na ciuchy, przestrzeń "biurowa" z miejscem do pracy. Nie twierdzę, że ekstra pokój to zbędna głupota, bo jak się człowiek potrafi zorganizować i ma pomysły na siebie to tą przestrzeń pewnie zagospodaruje, ale mocno nie zgadzam się z twierdzeniem, że takie mieszkania to chów klatkowy i cierpienie.

Subiektywna opinia: stać by mnie było na większy metraż, ale nie czuję presji o której OP
  • Odpowiedz
  • 3
@DrCieplak największym problemem jest tu że nie powiedziałeś jak ci się mieszka w ogóle na takim metrażu, a interesuje cię tylko porównanie do innych znajomych i przejmowanie się ich zdaniem. Jeśli macie swoją sypialnię, dziecko swój pokój, dodatkowo kuchnie i łazienkę to macie super warunki.
  • Odpowiedz
@DrCieplak: Ja kupiłem 70 mk, trzy pokojowe. Dla mnie to abstrakcja powiedzieć, że 70 metrów to za mało na kilka osób xD. Prawie całe życie mieszkałem w ~25 metrach kwadratowych i znalazło się miejsce na zabawę, robienie projektów, naukę, gry planszowe, komputer, kwiatki, zwierzaki typu rybka w kuli, chomiki czy papugi. Wynajmowałem wcześniej ok 20 metrów kwadratowych w Łodzi gdzie też nie było problemu z pracą, ćwiczeniami czy relaksem tylko #!$%@?
  • Odpowiedz