Wpis z mikrobloga

@robert5502: jako ciekawostkę powiem ci, że jak u siorki piorun #!$%@?ął w domek letniskowy z odłączonym prądem w skrzynce to poszły co do sztuki wszystkie żarówki ledowe. Zwykłe wszystkie były całe.
  • Odpowiedz
Ponoć jak piorun yebnie blisko to i nowoczesna instalacja nie pomoże.

@robert5502: Tak. I dlatego podczas każdej burzy wybuchają np. zbiorniki z paliwami w rafineriach i na stacjach. Nie mówiąc już o powszechnych awariach sieci komórkowych, bo te maszty zbierają pioruny.
A tak naprawdę to znam aż jedną osobę, która ma w domu pełną ochronę przeciwprzepięciową, bo to droga sprawa. Ludzie kupują chińskie przedłużacze z warystorem i piszą potem, że
  • Odpowiedz
@robert5502: miałem kiedyś klienta co odłączył wszystko z gniazdek jebnął piorun i spowodował taki impuls elektromagnetyczny, że popaliło większość transformatorów w przetwornicach wszystkie zasilacze...
  • Odpowiedz
piorun #!$%@?ął w domek letniskowy z odłączonym prądem w skrzynce to poszły co do sztuki wszystkie żarówki ledowe. Zwykłe wszystkie były całe.


@Smarek37: Ostatnio udało mi się kupić na targowisku trzy oryginalnie zapakowane "żarowe" 60W.
  • Odpowiedz
@robert5502: W zeszłym tygodniu piorun uderzył w budynek obok (20m między budynkami)- u mnie wywaliło różnicówke, u kolegi obok bezpieczniki nie zareagowały, ale port HDMI w telewizorze spalony.
  • Odpowiedz
Niby dlaczego miałaby pomóc? Ja nie wiem skąd w ogóle wzięło się takie powszechne domniemanie.


@cichy-spokojny-grzeczny: Domniemanie to jest z reguły takie, że "na co ci to wszystko (zabezpieczenia itd.), jak piorun walnie to i tak wszystko ci spali". To raczej do wiary w to, że da się w dużym stopniu zabezpieczyć sprzęt, trzeba ludzi przekonywać...

Że skutecznie zabezpieczenia istnieją i potwierdza to praktyka, to napisał już @
  • Odpowiedz
@KaerTrolle: no ale odpiecie kabla który zadziała jak antena może pomóc, ale może też #!$%@? dać. W najlepszym wypadku tylko zabezpieczenia poszły i pół godziny lutowania przywróci do życia
  • Odpowiedz