Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mozecie mi wyjasnic co zle robie? Nie mam problemu przejechac 60km na rowerze ze srednia ponad 30, nie mam problemu podciagac sie 10 serii po 10 powtorzen, nie mam problemu biegac w trzeciej i czwartej strefie ALE nie daje rady biegac w drugiej strefie. Po pierwsze to tetno wskakuje mi w trzecia strefe po 100m biegu, po drugie meczy mnie to niemilosiernie. Teraz robie marszobiegi zeby byc w tej drugiej strefie, biegam ledwo ciagnac nogi za soba zeby podczas stu metrow biegu nie wejsc w trzecia strefe. Czy ze mna jest cos nie tak czy to zaprocentuje i wychodzi na to ze moja baza tlenowa nie istnieje? Tylko jakim cudem daje rade to wszystko robuc w wyzszym tetnie bez zmeczenia?
#bieganie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ile juz biegasz, tydzien, miesiac?

#!$%@? te strefy i biegaj na wyczucie, kondycja, baza, niskie tetno na tempie konwersacyjnym przyjdzie samo.

Dokladnie tak samo jak twoje 10x10 powtorzen i twoje 35km/h.

Daj szanse organizmowy przywyknac so nowego typu, wysilju, do pracy innych miesni, do relaksu zamiast spiny itd itd.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ale ogólnie biegasz? Bo ja na żywym rowerze MTB nigdy nie wykręcę takich mocy w drugiej strefie jakie na trenażerze. To zupełnie inny rodzaj wysiłku. Dużo większą część ciała musi pracować. Tak samo rower vs bieg.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @PurpleHaze biegam, ogolnie sport uprawiam od zawsze a regularnie biegam pol roku. Moge przebiec na luzie 10km ale to bedzie tetno powyzej 150... W ten sposob nie buduje sie kondycji
@pietryna123 na rowerze nie zwracalem uwagi na tetno ale sprawdze. Na pewno bedzie w okolicach 150

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a skąd wiesz, że Twoja druga strefa na zegarku, to Twoja druga strefa w rzeczywistości? Miałeś biegowe badania wydolnościowe?

Jak nie, to nie zwracaj na to uwagi, jak nie sapiesz jak świnia podczas tych 10km co biegasz to jest okej. Ogólnie coś ostatnio się na instagramie patoinfluencerzy wzieli za tą drugą strefe i ciągle o tym klepią xd A przecież spokojnie można do 3 biegać i dalej robisz tlen
  • Odpowiedz
jak nie sapiesz jak świnia


@aukolb: Ja badań nie miałem, ale w momencie jak przekraczam 156bpm to wyraźnie zaczynam sapać, a to jest z wyliczeń moja dolna granica IV strefy, więc to się zgadza z wyliczeniami, ale nie najprostszymi wzorami.
A II stferę katują bo niby korzyści większe z stabilnego wysiłku w II strefie niż w III. Ale dlaczego i czy ma to znaczenie dla amatora? Pewnie nie.
  • Odpowiedz
@pietryna123: jakby 156 była w rzeczywistości dolną granicą Twojej IV Strefy, to byś musiał mieć z 170-173 tętno maksymalne xd

Ogólnie to warto biegać spokojnie i tyle, patrzeć na oddech i spokojnie się człowiek rozwija, a bieganie w III strefie też jest bardzo przydatne.
  • Odpowiedz
@aukolb: Przecież 5 stref jest. Maksymalne z tego mam 195, choć realnie to nigdy nie osiągnąłem. Nie mam wystarczającego mentalu żeby ciągnąć ten wysiłek dużo dłużej, żeby wbić do strefy V
  • Odpowiedz
@pietryna123 to masz 4. Strefę 156-180, a 5. 180-195? xD
Im wyżej tym strefy mają węższy zakres, mówię o rzeczywistości i to co jest na badaniach wydolnościowych, a nie bredniach z garmina
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @aukolb nie wiem o co chodzi influ ale mi chodzi o budowanie kondycji, a wg badan naukowych najlepiej kondycje buduja strefy 1 i 2. W strefie 3 to cos miedzy kondycja a wytrzymaloscia, 4 szybkosc i sila. Wiec jako ze nie lubie biegac to chce zmaksymalizowac ten czas aby zbudowac baze tlenowa pod inne aktywnosci. Gdybym mieszkal w gorach to chodzilbym pod gore i bylbym w
  • Odpowiedz