Wpis z mikrobloga

Jaką obróżkę przeciw kleszczom i pchłom dla psa, bo znosi kleszcze do domu jak szalony? Podobno Foresto - warte swojej ceny? 120zł to całkiem ciekawa cena, jak jakieś "noname" w sklepach po 10-15zł.
#psy #zwierzeta
  • 11
  • Odpowiedz
@bachus: @Domelus ja nie lubię tych obrozy bo mój pies po nich nacpany chodził przez te środki jakimi one pachną. U mnie tabletki semparica trio i bravecto świetnie się sprawdzają.
  • Odpowiedz
@Hmrogrz: Sęk w tym, że nie każdy pies ma na tyle zdrową wątrobę by przyjmować tak mocne tabletki. Tabletki są spoko(sam daje je swojemu psu), ale dla psów starszych bądź z chorą wątrobą nie są wskazane.
  • Odpowiedz
@Rogi_: Ostatnio czekając w poczekalni u weterynarza często ludzie podchodzili i pytali właśnie o preparaty na kleszcze. Babka za ladą mówiła, że najlepszym wyjściem są tabletki o ile pies jest stosunkowo młody i ma zdrową wątrobę. Na drugim miejscu polecała obrożę Foresto. Tabletka powoduje, że kleszcz po wbiciu się usycha. Zakładam, że mocny środek to musi być i pewnie jakoś wpływa na wątrobę. Dobrym wyjściem jest stosowanie probiotyku do codziennego
  • Odpowiedz
  • 0
@modzelem: zastanawiam się, czy dla psa 8+ lat to go nie wykończy szybciej. Dla mnie to coś nie halo, jak środek chemiczny uwalnia się przez miesiąc, przecież to wątroba musi być bardzo obciążona.
  • Odpowiedz