Wpis z mikrobloga

W sumię za największy sukces narracyjny kapitalistów można uznać wmówienie ogółowi, że każdy z nas jest kapitalistą. Potem taki dumny kapitalista na minimalnej czy inny wielki pan z korporaracji broni swojego łaskawcy, bo w końcu broni samego siebie. A do tego jak ktoś mówi o zmianach np. w opodatkowaniu kapitalistów to ten wielki kapitalista z samochodem i mieszkaniem na kredyt od razu pierwsze staje do obrony prawdziwych kapitalistów. I robi to będąc szczerzę przekonanym, że on jest kapitalistą i jakieś lewaki chcą mu zabrać jego wielki kapitał. A jak prawdziwy kapitalista robi wszystko, żeby ograniczyć rynek (co jest podstawowym działaniem kapitalisty) to urojony kapitalista znowu myśli, że to te okropne lewaki.
#antykapitalizm #bekazprawakow #bekazkonfederacji #gospodarka
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheKirghizLight lewactwo to zgniły imperialistyczny zachód od czasów lenina a prawdziwy zdroworozsądkowy konserwatywny wolny rynek to tylko w matuszce gdzie każdy jest męskim hetero kowalem własnego losu, czego nie rozumiesz? Pewnie chcesz tylko żreć i żyć
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: oczywiście że pracując w korpo jestem zwykłym robolem tylko że ja przerzucam cyfrowe g---o

ale wiesz co? Nie znam systemu w którym byłoby lepiej.

Oczywiście chciałbym opodatkowania miliarderów i korporacji zamiast normalnych ludzi, ale to się pewnie nigdy nie wydarzy ehh
  • Odpowiedz
Przecież dzisiejsze lewactwo chodzi na smyczy korporacji xD


@Blaskun: Dzisiejsze lewactwo czyli kto? Neoliberałowie jak większość partii? Jak masz na myśli wiele partii socjaldemokratycznych to tak, to w większości partie neoliberalne. No ale to czy ktoś wierzy w klasyczny liberalizm czy neoliberalizm to znaczenia tak naprawdę nie ma. W końcu obaj modlą się do nowotworu, a sposób modlitwy tego nie zmienia.

ale wiesz co? Nie znam systemu w którym byłoby
  • Odpowiedz
Kawiorowa lewica zwana neuropą. Prawdziwi komuchy przefarbowali się na zielonych ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Blaskun: Tak szczerze powiedziawszy to dla mnie lewica zaczyna się od Partii Razem i naprawdę nie byłoby mi w ogóle przykro jakby neoliberałowie w czerwonych barwach znikneli z polityki. Tylko dalej nie wiem co to ma to do tematu.
  • Odpowiedz
@assninja: Uh teraz ten klasyk. Może sobie porozmawiamy o źródłach kapitalizmu, co? A jest nim kolonializm. Może omówimy zbrodnie w USA, na Karaibach w szczególności Haiti. Może omówimy np. Kongo dzięki któremu zachód dokonał błyskawiczej elektryfikacji za pomocą niewolniczej pracy przy wydobyciu kauczuku w wyniku której prawie doszło do całkowitego wyginięcia autochtonów. Potem się zajmiemy rolą wsparcia kapitału dla III Rzeszy. Potem omówimy sobie np. ludobójstwo osób chińskiego pochodzenia lub
  • Odpowiedz
W jakim systemie będzie nam lepiej niż w tym z wolnością gospodarczą?


@assninja: taki, w którym obowiązuje parytet złota, skuteczność ściągania podatków (zwłaszcza miliarderów i międzynarodowych korpo) wynosi równo 100%, i z którego nie da się uciec do raju podatkowego. Nikt nie chce powrotu komunizmu i kartek na żywność wbrew temu, jakiej odpowiedzi najpewniej oczekiwałeś xD
  • Odpowiedz
nadal nie zaproponowałeś lepszego systemu dla Polski na dzisiaj?


W jakim systemie będzie nam lepiej niż w tym z wolnością gospodarczą?


@assninja: Nie wiem kimże ja miałbym być, aby oferować coś innego. To i tak nie ma żadnej mocy sprawczej. Ale oczywiście można sobie rozważać teoretycznie i na początek można np. próbować bawić się w dalsze ratowanie tego co jest. I pierwszym co powinno się zrobić dążąć do dalszej zmiany to zniszczenie liberalnego przekonania, że z posiadania wynika jakieś prawo. #!$%@?ąc więc od tak oczywistych rzeczy, które trzeba na teraz jak np. mieszkalnictwo społeczne czy silne związki zawodowe to należałoby maksymalnie opodatkować nie kapitał. Najlepiej podatkiem obrotowym od światowego przychodu i podatku nakładamy na grupę kapitałową a nie podmiot wewnątrz
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: największy sukces 'kapitalistów' to przekonanie idiotów, że obecny system, w którym każda transakcja jest ustalana w środku wymiany który ma CENTRALNIE PLANOWANĄ cenę (pieniądz emitowany przez bank centralny) to kapitalizm.
  • Odpowiedz
największy sukces 'kapitalistów' to przekonanie idiotów, że obecny system, w którym każda transakcja jest ustalana w środku wymiany który ma CENTRALNIE PLANOWANĄ cenę (pieniądz emitowany przez bank centralny) to kapitalizm.


@LifeReboot: System bankowy to jest w sumie tak szeroki temat, że by trzeba wiele wątków do tego. Osobiście to w kwestii leczenia kapitalizmu to tutaj zastosowałbym klasyczne dzieła liberalizmu. Przede wszystkim powrotu do czasów gdy praktycznie cały kapitał banku to
  • Odpowiedz
@Pandillero: @TheKirghizLight aa to jestem za, jak najbardziej, Jak najbardziej chciałbym opodatkowania miliarderów i wielkich korpo, o czym pisałem wyżej, chciałbym zniszczenia prywatnych lotów prywatnymi samolotami itd. A może nawet bym chciał by minimalna pensja pracownika stanowiła jakiś określony % zarobków - oraz majątku - szefa szefów

Boję się tylko że skończy się jak zwykle i taki Razem chciał mocniej opodatkować już ludzi zarabiających ponad 8000zł xD
  • Odpowiedz
@Pandillero:

taki, w którym obowiązuje parytet złota, skuteczność ściągania podatków (zwłaszcza miliarderów i międzynarodowych korpo) wynosi równo 100%, i z którego nie da się uciec do raju podatkowego. Nikt nie chce powrotu komunizmu i kartek na żywność wbrew temu, jakiej odpowiedzi najpewniej oczekiwałeś xD


parytet złota jest nieosiągalny ze względu na to jak ważny jest teraz ten surowiec w gospodarce, ze względu na to, że każda transakcja międzynarodowa musiałaby przechodzić przez system informatyczny(inwigilacja na niespotykaną skalę) i ze względu na to, że kontrolowanie złóż złota mogłoby destabilizować cały system. Ponadto tak jak już historia nam pokazała taki system byłby bardzo podatny na kryzysy i
  • Odpowiedz
@LifeReboot:

największy sukces 'kapitalistów' to przekonanie idiotów, że obecny system, w którym każda transakcja jest ustalana w środku wymiany który ma CENTRALNIE PLANOWANĄ cenę (pieniądz emitowany przez bank centralny) to kapitalizm.


to nie jest prawdziwy
  • Odpowiedz
aa to jestem za, jak najbardziej, Jak najbardziej chciałbym opodatkowania miliarderów i wielkich korpo, o czym pisałem wyżej, chciałbym zniszczenia prywatnych lotów prywatnymi samolotami itd. A może nawet bym chciał by minimalna pensja pracownika stanowiła jakiś określony % zarobków - oraz majątku - szefa szefów


Boję się tylko że skończy się jak zwykle i taki Razem chciał mocniej opodatkować już ludzi zarabiających ponad 8000zł xD


@assninja: Myślę, że pomysły wyższego
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: to nie jest żadne rozwiązanie, ale to jest standard. Ktoś mówi że chciałby pomóc zwykłym ludziom a zamiast tego zabiera im więcej pieniędzy i się dziwi że oni dalej bronią kapitalizmu xD
  • Odpowiedz