Wpis z mikrobloga

@ShowBiz: @Eremites @DJArmani @apeee polecam zapoznać się z tematem, oczywiście że margaryny z utwardzonych tłuszczy dalej istnieją, ale obecne porządne roślinne zamienniki masła już nie zawierają takich rzeczy. co prawda ich głównym składnikiem jest zazwyczaj olej kokosowy, który nie jest zbyt zdrowy, ale wciąż zdrowszy niż zwykłe masło, niestety inaczej niż przez tłuszcze nasycone nie da sie osiągnąć takiego efektu masła
  • Odpowiedz
Mózg mi rapuje gdy pomyśle że już od dekad nie mamy tego problemu, a mimo to są ludzie "wychowani" na margarynie którzy ciągle ją kupują i jeszcze myślą że jest zdrowsza xD


@Plp_: pamiętam (a pamięć mam cholernie dobrą) że jeszcze w podstawówce mniej więcej w okolicach 2005 na przyrce słyszałem, że margaryna jest zdrowsza niż masło, bo jest z tłuszczów roślinnych, a nie zwierzęcych, a te ostatnie to zło i
  • Odpowiedz
@Plp_: nikt poza starymi ludźmi już nie kupuje margaryny z tłuszczów utwardzonych, a już na pewno nie myśląc że jest to zdrowe.

W ogóle to że tutaj cały czas przewija się słowo margaryna pokazuje jaką wykopki mają wiedzę na tematy na które się wypowiadają xD

Najpopularniejsze zamienniki obecnie, takie jak Eleplant, Rama (używaj jak masło) czy ArcyOptima nie zawierają tłuszczów utwardzonych, bo opierają się na oleju kokosowym.
  • Odpowiedz
@Plp_: tylko przy przeliczaniu takich przepisów trzeba pamiętać, że typowa kostka margaryny do 250 g, a typowa kostka masła 200 g (chociaż kiedyś też miała 259 g, cholerna shrinkflacja)
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: nie wiem co w tym śmiesznego, jak inaczej nazwiesz proces w którym najpierw elektronicznie stymuluje się byka żeby pozyskać nasienie, a następnie ładuje się szpikulec w krowę żeby ją zapłodnić? Jak to nie jest gwałt to ja nie wiem co u ciebie spełnia definicje gwałtu.

Obejrzyj sobie od 53:10, a najlepiej cały film, jaki taki jesteś kozak i tak cię to bawi.
noleiret - @rolnik_wykopowy: nie wiem co w tym śmiesznego, jak inaczej nazwiesz proce...
  • Odpowiedz