Wpis z mikrobloga

Jego Ekscelencja minister Szojgu swego czasu oświadczył, że zasoby mobilizacyjne Federacji Rosyjskiej to mniej więcej 25 milionów ludzi, ale wygląda na to, że mocno nie doszacował, bo wykopowi eksperci spod znaku #koniaszowatapropaganda doliczyli się 1,4 miliarda potencjalnych nowych rosyjskich sołdatów.
Jest to co prawda pewna ewolucja rosyjskiej Wunderwaffe od "zaraz wejdzie drugi rzut" przez "taktyczny ładunek nuklearny na Ukrainę" po "zalejemy ich falą niewyszkolonych Murzynów", ale najważniejsze, że od lutego 2024 rosyjskie zwycięstwo pozostaje absolutnie nieuniknione.
#ukraina #rosja #wojna
JPRW - Jego Ekscelencja minister Szojgu swego czasu oświadczył, że zasoby mobilizacyj...

źródło: 20240531_161430

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@JPRW: tak, thorrand jest jednym z najbardziej odklejonych uzytkownikow na portalu, jak ja czasem pisze cos glupiego ironicznie, to on tak powaznie. O dziwo nie jest onuca, tylko glupi. Z tych, co go rosja zwerbowala do trolowania, ale o tym nie wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JPRW: kolega przesadził, ale jednak Wolski mówi coraz częściej w swoich raportach wojennych powiedzenie, że szybciej chudy umrze z głodu niż gruby schudnie. Więc to tyle jeśli chodzi o potencjał ludzki Rosji i Ukrainy. Już nie wspominając o tym, że nowi ochotnicy na front skończyli się na Ukrainie.
  • Odpowiedz
@JPRW:

A co jest nieprawdą w tym wpisie? :) No przecież ciągle słyszę od naszych potężnych OSINTowców o tym, że zaraz już za moment braknie Rosjan, bo ich Ukraińcy mielą.

I widziałem takie szacunki... nie chcę skłamać... możliwe, że u Wolskiego, że chłopa w Rosji (na te 140 mln.) do zrekrutowania będzie jakieś 2-3 mln. mięsa a na Ukrainie przecie to oczywiste, że każdy Ukrainiec broni
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
A co jest nieprawdą w tym wpisie?


@Thorrand: Nie no, nic, tak sobie tylko żartuje. Rosja jak najbardziej może potencjalnie zmobilizować dowolną liczbę ludzi z Afryki i wysłać ich na front. A ich doświadczenie, wyszkolenie, wyposażenie nie ma żadnego znaczenia, bo można im dać do ręki zaostrzone patyki, a i tak spełnią swoją rolę.
  • Odpowiedz
@JPRW:

Nie wiem czy dowolną, na pewno całkiem dużą. 1.4 mld. to hiperbola, która ma na celu pokazanie jakie naiwne jest i było #!$%@? o zdolnościach mobilizacyjnych Rosjan w oparciu o ich liczbę ludności.

A ich doświadczenie, wyszkolenie, wyposażenie nie ma żadnego znaczenia, bo można im dać do ręki zaostrzone patyki, a i tak spełnią swoją
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Thorrand: Ty widzisz drzewa a nie widzisz lasu. Z tego, że ukraińska mobilizacja kuleje i że Rosja rekrutuje najemników w Afryce czy Azji, nijak nie wynika, że Rosjanie mają tam niewyczerpane źródło siły ludzkiej i że przyniesie im to jakiś wielki przełom na froncie. Po pierwsze preferowani są jednak ludzie o doświadczeniu wojskowym, po drugie liczymy ich w tysiącach nie milionach, po trzecie to ten cały system działa dopóki działa,
  • Odpowiedz
Z tego, że ukraińska mobilizacja kuleje i że Rosja rekrutuje najemników w Afryce czy Azji, nijak nie wynika, że Rosjanie mają tam niewyczerpane źródło siły ludzkiej


@JPRW:

Skoro tak przedstawiasz sytuacje, tzn. że Ukraińcy nie giną na tej wojnie. No skoro tak, to masz
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Thorrand: Ty jesteś #!$%@?ęty czy #!$%@?ęty?

Skoro tak przedstawiasz sytuacje, tzn. że Ukraińcy nie giną na tej wojnie. No skoro tak, to masz rację.


@Thorrand: Gdzie ja
  • Odpowiedz
@JPRW:

Gdzie ja tak napisałem, dzbanie?


Cały Twój wpis o tym świadczy. Co to za analiza konfliktu, skoro wyciągasz sobie dane jednej ze stron, W OGÓLE POMIJAJĄC / IGNORUJĄC te same dane drugiej ze stron?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Co to za analiza konfliktu, skoro wyciągasz sobie dane jednej ze stron, W OGÓLE POMIJAJĄC / IGNORUJĄC te same dane drugiej ze stron? :D


@Thorrand: Nie analizuje konfliktu, tylko analizuję twoją kretyńską wypowiedź.

Przecież mogliby rekrutować wśród przegrywów z moskiewskich piwnic... a jednak wolą zostawić ich w spokoju i szukać rekruta gdzieś
  • Odpowiedz
@JPRW:

Współczuję Ci propagandysto. Przeżyjesz szok gdy wojna się skończy. A wcześniej czy później z całą pewnością to nastąpi :)

Chcę zobaczyć Twoje załamanie i próbę racjonalizowania strat na tagu.
  • Odpowiedz