Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wyjaśni o co chodzi, że wcześniej skrzynia biegów zmieniała z 2 na 3 po przekroczeniu 45km/h a teraz od dwóch dni zmienia mi w okolicy 38-40km, z czwórki na trójkę to samo, kiedyś 65 a teraz 58-60

Dodatkowo mam wrażenie jakby obroty się zgadzały ale prędkość była inna. Tzn zmienia przy tych samych obrotach co kiedyś ale samochód jedzie około 5km wolniej

No i ostatnie to spalanie, mam wrażenie, że jest jakby większe minimalnie. Tzn. ogólne spalanie się praktycznie nie różni ale jak patrzę na wyświetlaczu te spalanie chwilowe to przy przyspieszaniu spod świateł do 50 mam chwilowe spalanie czasem nawet po 18l, gdzie ja nigdy wcześniej takiej wartości nie widziałem, zazwyczaj przy ruszaniu miałem 14-15, raz mi chyba wyskoczyło 20l ale to było w zakopcu jak pod górkę zadupcałem, a nie spod świateł, gdzie ja tego samochodu nawet nie katuje

Samochód citroen c4 pierwszej generacji, skrzynia czterobiegowa al4

#citroen #peugeot #renault #mechanikasamochodowa
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@missioncritical nie robiłem ale chyba będzie trzeba. W ogóle napisałem tego posta, wróciłem do domu z zakupów, dałem na P i nagle zaczęło coś drgać z okolic silnika, zgasiłem, zapaliłem i było to samo, pojechałem trochę do prozdu, do tylu, znowu dałem na p i już nie było tego drgania.

Brzmi drogo xd
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst: jedź do mechanika, niech to sprawdzą. Takie drgania to mogą być zwykłe poduchy pod skrzynią albo silnikiem. Nie przejmuj się na zapas.

U mnie skrzynia tiptronic odstawiała jakiś dziwny szajs, czasem przeciągała biegi, czasem nawet szarpała i nie chciała wrzucić 4 biegu i się okazało, że mechanik, który wymieniał mi olej w tejże skrzyni wlał go za mało. Jeździłem jakiś czas i było ok, ale gdzieś tam uszczelniacz ciut
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst
Ile km zrobiłeś z takim stanem? Bo objawy faktycznie również pasują do trzymającego hamulca. Sprawdzałeś czy felgi/tarcze nie są gorące po przejażdżce?
  • Odpowiedz
  • 0
@henk__ ze czterdzieści, może pięćdziesiąt. Ale to by hamulec trzymał, a ikonka ręcznego mi znikła z pulpitu?

Jakoś mocno nie nasłuchiwałem ale jeżdżę z otwartym oknem i też nie słyszałem żadnego szumu jakbym cały czas hamował.
  • Odpowiedz
  • 0
@George_Liquor przebieg niecałe 200kkm, oleju nie wymieniałem bo jestem właścicielem od półtorej roku. Przy kupnie samochodu dostałem kartke z informacją kiedy był robiony olej i było to przy przebiegu 160kkm.

Chciałem to zrobić w okolicy 220kkm ale chyba zrobię to niedługo

Nie wiem co to znaczy szarpać, jeśli chodzi o to, że jakoś mnie wyrzuca z fotela czy coś to nic takiego nie ma. Ale też nie ma tak, że nie
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst: Ja znam tylko jedną wadę tej skrzyni, to padające elektrozawory po 100kkm, ale wtedy czułbyś szarpanie i takie kopnięcie w fotel przy zmianie biegu podczas jazdy. Koszt/robocizna niewielka bo wszystko da się zrobić bez wyjmowania jej, jakieś 3h roboty.
Olej ATF rzeczywiście po 60kkm można wymienić.
Jeszcze nie trafiłem na skrzynie automatyczną co miałaby się ślizgać, ale jeśli tak by było to raczej ociągałaby się ze mianą biegów lub
  • Odpowiedz