Wpis z mikrobloga

Szczegóły Tarczy Wschód


@ish_waw: Skoro to są podobno "szczegóły" to ja ponawiam najbardziej oczywiste pytanie którego nikt nie zadał. A gdzie oni to wszystko będą właściwie robić? Wzdłuż Bugu i Świsłoczy? Czy może wzdłuż bagien Białowieży? Tyle że to tereny natura 2000 więc chociaż są bardzo uśmiechnięci chyba im raczej nie wolno. Więc zostają okolice Grodna. Ale tam znowu pola uprawne idą do samej granicy więc trzeba będzie wywłaszczać ludzi
  • Odpowiedz
@ish_waw: Nie o po pytałem... Moje pytanie brzmiało: skoro to jest rzekomo poważny projekt a nie przedwyborcze hasełko, o którym za 5 miesięcy nikt nie będzie pamiętał i poznaliśmy rzekomo "szczegóły" to gdzie są te szczegóły?
  • Odpowiedz
@ish_waw: Dzięki za link. Obejrzałem to na żywo. Były same ogólniki. Generalnie nie uważam żeby to było z zasady złe, ale po prostu widzę że to jest niepoważne wszystko. Trzy tygodnie temu zespół roboczy powołali już się chwalą i konferencje organizują. Właściwie nic nie mają. Ani dokumentów ogólnych ani szczegółowych np. kwestii oddziaływania na środowisko naturalne czy to co zauważył ten gość z PAN że te ich melioracyjne projekty przyniosą
  • Odpowiedz
@Thorkill: wiadomo teraz to PR. Oby po wyborach to kontynuowali. Czy rzeczywiście coś zrobią to się okaże. Jakieś wstępne założenia i plan do projektu zawsze trzeba mieć. Po części granica z Białorusią nie posiada zapór naturalnych w postaci rzek więc tego typu utrudnienia są w tych miejscach wskazane. To nie będzie nowa linia maginota, ale ma utrudnić ruskim robotę, żeby nie weszli do nas jak teraz na charkowszczyzne
  • Odpowiedz
@Thorkill

>Szczegóły Tarczy Wschód


@ish_waw: Skoro to są podobno "szczegóły" to ja ponawiam najbardziej oczywiste pytanie którego nikt nie zadał. A gdzie oni to wszystko będą właściwie robić? Wzdłuż Bugu i Świsłoczy? Czy może wzdłuż bagien Białowieży? Tyle że to tereny natura 2000 więc chociaż są bardzo uśmiechnięci chyba im raczej nie wolno. Więc zostają okolice Grodna. Ale tam znowu pola uprawne idą do samej granicy więc trzeba będzie
  • Odpowiedz
@ish_waw: Ja nieśmiało przypomnę że linia Maginota miała uchronić Francję przez atakiem Niemiec podczas drugiej wojny światowej

Mimo tego że wojna na Ukrainie dużo bardziej przypomina pod wieloma względami pierwszą niż nawet drugą wojnę światową, to mimo wszystko wydaje się że nie wrócimy do czasów skuteczności fortów i stałych fortyfikacji.
Ruscy przed potencjalną wojną z zachodem odrobią lekcję z Ukrainy i następnym razem będzie to wyglądało zupełnie inaczej.

Dość częstym
  • Odpowiedz
oj wolno im, mój drogi fajnokremlaku ;)


@Salam-Abdul-Al-Stulejari: A skąd ta pewność? Obecna wiceminister w rządzie Donalda Tuska twierdziła coś zupełnie innego (patrz poniżej) i wysyłała skargi do KE gdy PiS budował zaporę. A wtedy przecież chodziło o szeroki na kilka metrów metalowy płot. Tutaj - patrząc na te wizualizacje - mamy prace budowlane i inne zmieniające nieodwracalnie środowisko naturalne w pasie szerokim na co najmniej 2-3 km.
No ale
Thorkill - >oj wolno im, mój drogi fajnokremlaku ;) 

@Salam-Abdul-Al-Stulejari: A sk...

źródło: Screenshot 2024-05-27 at 16-58-03 Serce Puszczy Białowieskiej przecięte murem. Wiemy jak mają być łagodzone niektóre szkody

Pobierz
  • Odpowiedz
@ish_waw: Łatwo jest ci pisać, gdy to nie ciebie będą wywłaszczać. A co z granicą polsko-ukraińską? Rosja nie zaatakuje, gdy przegra wojnę z Ukrainą. W wypadku zwyciestwa ominie umocnienia jak Hitler linię Maginota.
  • Odpowiedz