Wpis z mikrobloga

Krótka piłka. Pralka + suszarka. Dostaję białej gorączki, bo szukam czegoś co nie będzie warczeć i latać po całej łazience. Non stop spotykam się ze sprzecznymi opiniami, relacjami. Okazuje się, że dziś wszystko to szajs.
Celuję w Samsung, LG, Bosh.
Z Szajsungów konkretów nie mam, a celuję, bo mam konto na loyalmenow i mogę sobie kupić ze zniżką dla pracowników Samsunga.
LG bo podobno dobre wstępnie F4W pralka i suszarka RC90
Z Bosha znalazłem taki zestaw: https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/pralki/pralka-bosch-wan282sxpl-9kg-1400-obr-suszarka-bosch-wth85vxxpl-lacznik-bosch-wtz2742x
Generalnie to każda pralka pierze tak samo, nie wierzę w te magiczne programy, autodozowania nie potrzebuję, bajery mi niepotrzebne. Chcę po prostu, żeby była cicha i stabilna.
#agd
  • 19
  • Odpowiedz
Z warczeniem i wybraniem nowego modelu nie pomogę. Jeśli chodzi o latanie po całej łazience to jest coś takiego jak podkładki antywibracyjne. U nas się sprawdziło.
  • Odpowiedz
@Inozythol na pewno nie Samsung. Od siebie mogę polecieć bosch. Z awaryjnosią w agd to loteria. Warto szukać suszarkę z automatycznym czyszczeniem wymiennika ciepła w boschu nazywa się to auto clean tylko ze teraz drogie są z tym systemem
  • Odpowiedz
  • 0
@mat0707: W Boschu nazywa się to Self Cleaning Condenser. Wiem o tym, ale są w uj drogie. Sama suszarka kosztuje tyle co chcę wydać na zestaw ;)
W LG Auto Cleaning.

@WenerowaAngela Ponoć nie zawsze się to właśnie sprawdza. Czytałem masę różnych tipów i szczerze to średnio mnie to przekonuje, biorąc pod uwagę fakt, że w domu rodzinnym mam 8letniego Szajsunga z add wash i eco bubble i mimo
  • Odpowiedz
@Inozythol

Self cleaning condenser to jest co innego niż auto clean. Przy self cleaning condenser tak się czyści wymiennik sam ze cała suszarka za dwa lata jest do rozebrania bo wszystkie śmieci zostają w środku.
  • Odpowiedz
  • 0
@mat0707: Sprawdziłem jeszcze raz. Pomieszali coś. Bo niby jest funkcja Autoclean, ale jak przejdziesz do produktów z Autoclean, to wyświetlają się tylko te z SCC. I tak nie mam zamiaru wyudawać 6-7k na samą suszarkę, więc chyba zostaje LG RC90 pod warunkiem, że będzie to chodzić cicho i stabilnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@jempierozki: właśnie to jest to. Mam 10 osób które mają pralki lg straszę i nowsze i mówią że jest git i drugie 10 które mają odmienne doświadczenia z lg.
Wybieram inną firmę i w końcu znajduje się w identycznej sytuacji i tak w kółko od 2 miesięcy. A pod koniec lipca meblarz wjeżdża i sprzęty muszą być.
  • Odpowiedz
Okazuje się, że dziś wszystko to szajs.


@Inozythol: nie prawda. Większość problemów wynika z większej ilości funkcji i destrukcyjnej zmiany przyzwyczajeń. Znam ludzi, którzy piorą tylko na najkrótszych programach, np. 15-20 minutowych. Jak w tym czasie detergent ma się rozpuścić i zostać wypłukany, jeśli 1/3 czasu to wirowanie, a jeszcze trzeba napompować wodę i dwukrotnie wypompować z bębna? 20 lat temu typowy program dla bawełny nie trwał krócej niż 2 godziny, a jego skrócenie obniżało czas cyklu o 30-40 minut. Częściej korzystano z wyższych temperatur, podczas gdy dzisiaj klienta przekonuje się, że pranie w 20 stopniach wydłuża żywotność ubrań i obniża zużycie energii, a np. najnowsze modele chińskich pralek Amica nie mają zaprogramowanego cyklu powyżej 60 stopni.

bo nowe lg to
  • Odpowiedz
  • 0
@lansvans: ja piorę w długich programach i dolewam wody do prania zazwyczaj ok 5l, bo już dawno zauważyłem, nowsze pralki nie dolewaja wody. Raz w miesiącu wlewam butelkę octu i piorę bez detergentu w 90C, a wcześniej myjąc uszczelki i inne miejsca gdzie mam dostęp.

F4w i rc90 chyba nie są chińskie, czy tureckie w każdym razie ja chcę brać srebrne lub czarne, ale całe.
  • Odpowiedz
natomiast od roku produkcja pralek jest przenoszona do Chin i jak trafisz na starszy model to jest OK, a jak trafisz na najnowszy to wtedy jest loteria.


@lansvans: nie ma to znaczenia, jest tak samo, ba, więcej przypadków jest właśnie w polskich modelach, ale to też pewnie ze względu na ilość
  • Odpowiedz
@jempierozki: nie prawda. Produkcja w Chinach trwa zbyt krótko, żeby można było to ocenić, dlatego napisałem że loteria. Można powiedzieć że trochę się na AGD znam, bo przywoziłem spore ilości uszkodzonych urządzeń zza granicy albo odkupowałem zwrócone przy zakupie nowego sprzętu - wszystko w celu naprawy i wprowadzeniu do ponownego obrotu, czyli schemat który dzisiaj funkcjonuje pod wprowadzającą w błąd nazwą outlet (nie mylić z outletem marketów z AGD, bo tam najczęściej są zwroty konsumenckie albo szkody magazynowe/transportowe). Jak pralka LG wysypała się przed 2-letnim okresem gwarancyjnym to tylko dlatego, że nabywca nie zdemontował blokad transportowych bębna. Produkcja w Chinach trwa od ok. roku, więc tak naprawdę o tym czy te urządzenia są trwałe będzie można powiedzieć co najmniej za rok.

ja piorę w długich programach i dolewam wody do prania zazwyczaj ok 5l, bo już dawno zauważyłem, nowsze pralki nie dolewaja wody


@Inozythol: nie dolewanie wody zazwyczaj ma miejsce przy programie ECO, czyli tym który odpowiada za charakterystykę energetyczną modelu. Te programy to straszny bubel bo obciążają wszystkie podzespoły, przy niewielkiej różnicy w najważniejszym czynniku czyli zużyciu energii. I to dotyczy nie tylko pralek, ale np. suszarek czy zmywarek. W przypadku zmywarek, ECO to już w ogóle jest maszynka do dojenia pieniędzy, bo oszczędność na jednym cyklu nie przekracza 20 groszy, a po dupie dostaje pompa myjąca - przy 10 letnim urządzeniu mamy dostępne zamienniki, przy 3-letnim jesteśmy z reguły zdani na oryginał kosztujący
  • Odpowiedz
  • 0
@lansvans: Teraz w wynajmowanym mieszkaniu mam pralkę Candy 5letnią.

Dokładnie tak robię. Puszczam pustą pralkę po umyciu szmatą uszczelek i szczotą pojemników. Wracam po jakimś czasie i wlewam całą butelkę octu. Teraz kupiłem dla odmiany kwasek cytrynowy i mam zamiar z 1-2 szklanki ładować. Nauczyłem się tego jak kiedyś kilka razy z rzędu wyjmowałem śmierdzące pranie z pralki. Bardzo byłem zdziwiony jak przejechałem palcem uszczelki i paluchy całe czarne :) Wiadomo, że nie łączy się środków z niskim i wysokim PH.
Generalnie jeśli chodzi o czyszczenie sprzętów to zawsze jak wprowadzałem się do nowego mieszkania to czyściłem filtry w okapie, zmywarce, odkurzaczu. Zawsze #!$%@? i nigdy nie ruszane, cześć ludzi nie ma pojęcia, że zmywarka ma filtr. No albo większość. A remedium na słabo ciągnący odkurzacz jest wymiana zapełnionego w 10% worka na nowy, ew. nowy odkurzacz.
Kiedyś lodówki miały te kanały odpływowe na topniejący szron, to też trzeba było czymś przelać i korytko z tyłu lodówki wymyć w którym zawsze było wszystko. No i pralki to nawet puszczałem z
  • Odpowiedz
oba to byly tlukace sie badziewia wyprodukowane w polsce


@jempierozki: nieprawidłowe wypoziomowanie pralki, przewymiarowana pojemność bębna i za mały wsad podczas cyklu.

Z tym dolewaniem wody, to bez znaczenia jaki program


@Inozythol: możesz mieć uszkodzony hydrostat albo elektrozawór
  • Odpowiedz
  • 0
@lansvans: Nie pamiętam na ilu mieszkaniach, ale wszędzie gdzie wynajmowałem było to samo ;) Zresztą ostatnio na pepperze gość tłumaczył, że obecne pralki właśnie takie mają nastawy na pompie, żeby być bardziej eko, więc to nie jest przypadek.
  • Odpowiedz
@Inozythol: nie w każdej pralce tak jest. ale ja bym bardziej upatrywał przyczyny w funkcji dodawania wsadu w trakcie cyklu. W AddWash Samsunga tego problemu nie ma, ale z drugiej strony ten system jest wyjątkowo je*liwy.
  • Odpowiedz