Wpis z mikrobloga

Może głupie pytanie, ale wolę spytać bardziej doświadczonych. W takiej sytuacji, żeby jechać zgodnie z przepisami to po skończeniu się ścieżki rowerowej powinienem jechać tym samym torem na poboczu z prawej strony za linią ciągłą? Tak na chłopski rozum mi się wydaje, ale kumpel twierdzi, że powinno się jechać pasem dla aut.
#rower
kasztelan123 - Może głupie pytanie, ale wolę spytać bardziej doświadczonych. W takiej...

źródło: droga

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@yahoomlody: Taki ze mnie "ekspert prawa" jak z koziej dupy traba :P ja po prostu interesuje sie tym prawem ktore mnie dotyczy. Wiec jak jezdzilem na rowerze to mialem opanowane to co mnie dotyczy. Teraz juz nie jezdze (bo zdrowie nie pozwala) Ale inne znam. i lap wyzwanie - wiesz kiedy ja jako pieszy moge przechodzic przez jezdnie a Ty jako kierowca musisz mi ustapic? I nie mowimy tu o pasach. Dajesz miras :)

Pobocze to zgodnie z litera prawa to nie to samo co pas awaryjny. I tu mamy "kosc niezgody"

"8) pobocze – część drogi usytuowaną przy jezdni, która może być przeznaczona
do ruchu pieszych lub niektórych pojazdów, postoju
  • Odpowiedz
@gorzki99 ale za linia ciagla jest utwardzone pobocze na krajowce, bo pas awaryjny występuje tylko na drogach szybkiego ruchu, czyli to jednak ty działasz według swojego widzimisie
  • Odpowiedz
bo pas awaryjny występuje tylko na drogach szybkiego ruchu


@yahoomlody: Jakis przepis? Definicja? (tak z ciekawosci)

I nie wiedzialem ze zakaz przekraczania linii ciaglej to jest moje widzimisie. Zawsze myslalem ze to przepisy ustalaja ze linii ciaglej sie nie przekracza. Jak widac czlowiek sie uczy cale zycie.
  • Odpowiedz
@yahoomlody: Przyda mi sie wcale. Swoje juz wyjezdzilem - BEZPIECZNIE. Teraz zdrowie nie pozwala wsiasc na rower (co mnie smuci)

Ale jeszcze troche na wykopie i moze zrozumiesz co oznacza linia ciagla i dlaczego jest ciagla. Wszystko przed Toba skoro na kursie na prawo jazdy Ci tego nie powiedzieli.
  • Odpowiedz