Wpis z mikrobloga

Może głupie pytanie, ale wolę spytać bardziej doświadczonych. W takiej sytuacji, żeby jechać zgodnie z przepisami to po skończeniu się ścieżki rowerowej powinienem jechać tym samym torem na poboczu z prawej strony za linią ciągłą? Tak na chłopski rozum mi się wydaje, ale kumpel twierdzi, że powinno się jechać pasem dla aut.
#rower
kasztelan123 - Może głupie pytanie, ale wolę spytać bardziej doświadczonych. W takiej...

źródło: droga

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@kasztelan123: Jak to w polsce - debilizm goni debilizm.

Nie masz znaku "koniec drogi rowerowej" wiec pas awaryjny jest dla Ciebie droga rowerowa. Dramat bo pasem awaryjnym nie mozna jechac.

Wiec z jednej strony ja bym spiredzielal z pasa awaryjnego a z drugiej striny to nie miales znaku ze droga rowerowa sie konczy :/
  • Odpowiedz
"Jeśli nie ma drogi przeznaczonej specjalnie dla rowerzystów lub nie można z niej korzystać np. z powodu robót drogowych, wtedy kierujący rowerem powinien poruszać się poboczem, a jeżeli nie nadaje się ono do jazdy – jezdnią (możliwie blisko prawej krawędzi)."

https://slupca.policja.gov.pl/w23/ruch-drogowy/poradnik-uzytkownikow-d/219296,Rowerzysta-na-drodze-podstawowe-zasady.html#:~:text=Je%C5%9Bli%20nie%20ma%20drogi%20przeznaczonej,(mo%C5%BCliwie%20blisko%20prawej%20kraw%C4%99dzi).
  • Odpowiedz
@FANZ0UN: Ja sie tez moge mylic. Na 100% jestem pewien ze kiedys bylo jak piszesz. Bylo wspomniane pobocze. Ale teraz odpalilem i nie widze. Ale patrzylem tylko tu:

Oddział 11
Przepisy dodatkowe o ruchu rowerów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń
transportu osobistego, motorowerów oraz pojazdów zaprzęgowych.

I tam nie znalazlem. Moze jest gdzies indziej (ale zawsze bylo tu :P)
  • Odpowiedz
@gorzki99 nie rozumiem co ci przeszkadza w wydzielonym pasie dla rowerów. Ale polaczkom wszystko przeszkadza. A potem zdziwienie, że kierowcy nie lubią rowerzystów, a rowerzyści kierowców.

W cywilizowanych krajach wygląda dokładnie jak na zdjęciu opa i wszyscy z takiego pasa korzystają (trzepaki i prosi). I każdy na drodze zadowolony i bezpieczny.
Imfromalaska - @gorzki99 nie rozumiem co ci przeszkadza w wydzielonym pasie dla rower...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
@yahoomlody: Ale zartujesz prawada? Powiedz w sadzie ze zlamales prawo bo tak Ci logika nakazywla. Powodzenia.

Pas awaryjny nie sluzy do jazdy (tak jakby logika podpowiadala a poza logika linia ciagla). Nie znalazlem w przepisach ze rower ma nakaz jazdy pasem awaryjnym.

Tylko ze to na zdjeciu to jakis kretynizm (jesli to w pl bo nie znam przepisow innych krajow) Nie ma znaku koniec drogi rowerowej to dalej jest to droga
  • Odpowiedz
@yahoomlody: Jakoo wieloletni rowerzysta (juz od jakiegos czasu nie bo kolana nie pozwalaja) staralem sie jechac jaknajblizej prawej. Zeby nie przeszkadzac samochodom. Oduczylem sie jak kilka razy napotkalem otwarta studzienka albo kraweznik tak wysoki ze haczylem pedalami.

Z niejednym kierowca rozmawialem i kazdy stwierdzil to samo - woli zeby rowerzysta jechal bardziej srodkiem ale stabilnym torem niz przyklejony do prawej i nagle odbijajacy zeby ominac studzienke (albo pakujacy sie w ta
  • Odpowiedz
@gorzki99 poprzez pobocze miałem na myśli "pas awaryjny", z tym że coś takiego jak pas awaryjny chyba nie istnieje na zwykłej krajówce? Jako ekspert od prawa możesz mi to napisać
  • Odpowiedz