Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #kiciochpyta
Cześć Mirki. Rok temu byłem ulańcem 87 kg żywej wagi i wielki bebzon.
Kilka miesięcy temu wziąłem się za siebie. Drastycznie zmieniłem swoją dietę i Zszedłem do 74 kg. Zacząłem też ćwiczyć. Ogólnie czuję się dużo lepiej i to jest najważniejsze.

Bardziej już chudnąć nie cchce ale czuję że powinienem nabrać mięśni. Chce zacząć suplementówac białko.
Na razie jem kaszkę cynamonową z Lidka albo pudding waniliowy Pilos ale czuję że tam jest za dużo słodzików.
Chciałby m dziennie brać nieco ponad 100g białka.

Do brzegu: jakie a białko polecacie?

I pytanie dwa: dużo jeżdżę na rowerze i trochę biegam, ale jakie ćwiczenia “na gore” dla “początkującego mikrokoksa” polecacie?
Może jakiś kanał “od zera do pakera” ?

Generalnie najbardziej jara mnie teraz to, że z ciuchów XL mieszczę się w M i pozbyłem tego ochydnego bebzona.
  • 12
  • Odpowiedz
@ZaczynamNaZielono: 100g białka wyciągniesz spokojnie z samej diety, nawet więcej powinieneś, jeżeli chcesz przypakować. Jeżeli koniecznie proch, to wystarczy najtańszy od typa z bloku (białko firny GreatOne inaczej mówiąc).
Nie rób samej góry, tylko trenuj całe ciało. Na początku wystarczy jakiś plan FBW, może być ten od Sakera z WK albo inny znaleziony w internecie od kogoś bardziej obeznanego w temacie
  • Odpowiedz
Najpierw zbilansuj sobie dietę, żeby białko dostarczać z naturalnych źródeł. Odżywka to tylko uzupełnienie. Jak jesz 100g białka, to znaczy że jesz go mało.
Skyre, Mięso, Ryby, Jaja, Serki Wiejskie to teraz Twoi najlepsi kumple.

Dodaj kreatynę, bcaa i to Ci styknie na początek.

Możesz jeszcze kłuć dupę teściem ale chyba nie o to Ci chodzi( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ZaczynamNaZielono bialko bez znaczenia jakie, byle smakowalo. Ostatnio tez sobie cwicze, kupiłem gumy oporowe i uważam ze to bardzo fajna sprawa za ~60 zl masz dostepny caly wachlarz ćwiczeń na prawie całe ciało. @hos85 polecisz jakies bcaa dobre w smaku? Mam.cos od ostrovitu ale cofa mnie po nim i strasznie suszy. A jak zapodam bcaa z kreatyna to wysycham na wiór plus sikam jak szalony :/
  • Odpowiedz
@kujwdupe podobno szybciej regeneruje po treningu? Kupilem to jakiś czas temu jak byłem na redukcji wtedy niby miało chronić mięśnie przed znikaniem czy cos tam:p a skoro już mam to se to jem ale jest ohydne, jak wyczytałem z czego się to wytwarza to jeszcze ohydniejsze xD
  • Odpowiedz
Na razie jem kaszkę cynamonową z Lidka albo pudding waniliowy Pilos


@ZaczynamNaZielono: To są bardziej deserki. Przydatne kiedy np. zjesz obiad mający mało białka.

ale jakie ćwiczenia “na gore” dla “początkującego

Początkujący ma takie same grupy mięśniowe jak paker. Więc analogiczne ćwiczenia tyle że inna objętość/programowanie.

Generalnie szukaj sprawdzonych programów w stylu Greyskull LP albo plan Sakera.
  • Odpowiedz
@ZaczynamNaZielono: Ćwiczenia na górę - seria WK z tier listą ćwiczeń jest dość spoko, ale ogólnie to naprawdę nie ma co dużo rozkminiać. Znajdź sobie ćwiczenia, które lubisz wykonywać (ale żeby były też sensowne) i po prostu dbaj o to, abyś robił w miarę blisko upadku mięśniowego. Najlepiej faworyzować ćwiczenia, gdy mięsień jest pod dużym napięciem w fazie rozciągniętej (przykładowo - biceps hantlami daje praktycznie 0 obciążenia przy maksymalnym rozciągnięciu, więc
  • Odpowiedz