Wpis z mikrobloga

#pilkanozna #ekstraklasa #jagiellonia ... Powiedzcie mi wykopowi eksperci od piłki nożnej polskiej jak to jest możliwe że obecny mistrz Polski w ekstraklasie Jagiellonia Białystok w zeszłym sezonie zajmowała zaszczytne 14 miejsce w tabeli... Cztery punkty ponad strefą spadkową...
... A w tym sezonie zdobywa mistrza???
... Pomijam co myślę o polskiej piłce nożnej ekstraklasie i tak dalej...
... Ale czy jest ktoś kto w stanie merytorycznie wytłumaczyć???
nudziarz123 - #pilkanozna #ekstraklasa #jagiellonia ... Powiedzcie mi wykopowi eksper...

źródło: temp_file1037334979240144051

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@nudziarz123: tak, już merytorycznie tłumaczę: w zeszłym roku grali względnie #!$%@? i zajęli 14 miejsce, a w tym roku grali względnie dobrze i zajęli miejsce 1.

Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@nudziarz123: W tamtym sezonie próbowaliśmy grać taktyką, która wybitnie nie leżała zawodnikom. Zamiast trenera mieliśmy filozofa, do którego żadna krytyka nie docierała, bo on ma UEFA PRO, a wy nie. Po zwolnieniu wzięliśmy uśmiechniętego Adriana, który robił robotę w 3 lidze. Duże ryzyko, ale jak widać się opłacało. Zawodnicy kupili jego filozofię, scaliliśmy się jako zespół i się udało.
  • Odpowiedz
  • 0
@marjan1234 ... Okej czyli zakładam że jesteś kibicem Jagiellonii... Twoje tłumaczenie ma jakiś sens oczywiście ale powiedz mi w takim razie co robiły w tym momencie inne drużyny skoro przeskok z takiej pozycji w ciągu jednego sezonu jakoś nie świadczy dobrze o pozostałych drużynach skoro wymiana trenera i nowa taktyka wystarczyło żeby całą tabelę odwrócić do góry nogami że tak zażartuję...
  • Odpowiedz
@nudziarz123: Europejskie puchary robiły swoje na pewno. W pierwszym meczu sezonu dostaliśmy w dupę od Rakowa, ale od tamtego momentu Raków miał równie pochyłą. Szwarga sobie nie poradził i chyba dlatego Raków tak cienko w tym sezonie. Legia też długo grała w pucharach, a Rosołkiem to raczej ligi nie zwojujesz. Do tego oddali Szlisza i Muciego i nie zastąpili ich nikim ciekawym. Lech to dla mnie w ogóle zagadka, nie
  • Odpowiedz
@nudziarz123: Zarówno teraz jak i rok temu Jagiellonia traciła masę goli. Zmienił się trener, przyszło kilku nowych ofensywnych zawodników, zespół nastawił się na atak pozycyjny i po prostu nastrzelał więcej brameczek.
  • Odpowiedz
@nudziarz123: Bardzo dobre transfery, dobry trener, dobry mental. Wystarczy też spojrzeć jak potężną 11 i ławke rezerwowych ma Jagiellonia w tym sezonie (Mogą sobie np. pozwolić nawet danie takiego Naranjo na ławke co w tym sezonie zaliczył 8G i 3A).
  • Odpowiedz
@nudziarz123: ogółem gdzieś przeczytałem na wykopie, że Ekstraklasa sama w sobie jest dość wyrównana, bo w odróżnieniu od najbardziej znanych zagranicznych lig (jak angielska czy hiszpańska) nie ma u nas 2-3 potężnych drużyn z budżetem wyższym niż cała reszta klubów z ligi razem wzięta, brak finansowych gigantów sprawia, że nikt nie jest pewny kto wyląduje w pierwszej piątce w danym roku.
  • Odpowiedz
  • 0
@MechanicznyTurek ... No takie argumenty to już od lat się słyszy bo wiesz jak to jest...
... Dwóch najlepszych będzie się biło bardzo wyrównanie...
... Dwóch najgorszych tak samo będzie się biło bardzo wyrównanie...
... I największy problem jest taki że później mamy wyrównaną ligę nie mówię tylko o polskich tylko ogólnie a później w zderzeniu z jakąś inną ligą w pucharach europejskich następuje ta tak zwana weryfikacja niestety negatywna...
...
  • Odpowiedz