Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Różowej wyskoczyły jakieś krostki na karku, na plecach i kilka na dekolcie i na szczęce (tam gdzie szyja łączy się z głową). Takie czerwone z treścią w środku, czuć je pod palcem. 28 lat. Wcześniej nie miała żadnych takich problemów i nigdy nie była u dermatologa.
Przez ostatnie 2 tyg była u 5 dermatologów (1x luxmed i 4x prywatnie, ceny wizyt od 200zł do 350zł). No i jak się domyślacie 4 różne diagnozy:
1. punktowo żel Duac
2. Azycyna + Epiduo forte (+ badania: morfologia, glukoza, ALT, AST, bilirubina, lipidogram, kreatynina, prolaktyna, DHEAS, androstendion)
3. Telfexo + krem Pimafucort
4. krem Triderm + jak nie przejdzie przez 3tyg to odstawienie antykoncepcji, a jak dalej nie pomoże to po lecie Izotek
5. to od żołądka, Controloc 20 + CeraVe do mycia + dieta lekkostrawna, badania ( morfologi, próby wątrobowe, kreatynina, mocz), jak nie przejdzie to gastroskopia.

I co w takim przypadku? Któremu lekarzowi zaufać? xD Myślę, że jak pójdzie do jeszcze jednego to będą znów inne leki.
#zdrowie #medycyna #leki #dermatologia #izotek #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
@mirko_anonim też z tym walczę, cały dekolt wysypany plus kark. CeraVe kiedyś doraźnie mi pomogło, teraz nic, a nawet gorzej. Tylko u mnie to raczej reakcja z układu pokarmowego, trzustka od paru tygodni pobolewa
  • Odpowiedz
@mirko_anonim pozatym niech twoja dziewczyna nie bierze Izoteku, uważam, że taki problem z krostami można inaczej rozwiązać, niż brak tak silny lek. Krosty znikną na dekolcie a będą inne skutki uboczne
  • Odpowiedz