Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #emigracja Dlaczego w Polsce jest, aż tylu Ukraińców gdzie kol wiek się nie ruszę wszędzie słychać ruski w pracy ruski, na ulicy, ruski pod uczelniami ruski, w parku, ruski nawet dentysta jest Rusko-Ukraińcem dlaczego w Polsce jest, aż tyle przybysze ze wschodu?
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Nedkelly2: Poza granicami Polski żyje 4,5 mln naszych rodaków i jeśli chodzi o kraje UE Dlaczego w Polsce żyje, aż 6 milionów imigrantów powinno ich być maksymalnie 4,5 miliona po co nam Hindusi i Ukraińcy na zasiłkach?
  • Odpowiedz
@Stabilizator Co? Jak ci wyszło, że skoro z Polski do krajów UE wyjechało 4.5 miliona ludzi (załóżmy, że liczba się zgadza) to powinniśmy mieć maksymalnie 4.5 miliona imigrantów? Według jakiej logiki i jakich kryteriów doszedłeś do takiego wniosku? Szczerze mówiąc to nigdy się nie spotkałem z takim rozumowaniem
  • Odpowiedz
@Orbiter01

Dlaczego w Polsce jest, aż tylu Ukraińców gdzie kol wiek się nie ruszę wszędzie słychać ruski w pracy ruski, na ulicy, ruski pod uczelniami ruski, w parku, ruski nawet dentysta jest Rusko-Ukraińcem dlaczego w Polsce jest, aż tyle przybysze ze wschodu?

Ponieważ w ich kraju jest wojna. Część z tych ludzi jest rosyjskojęzyczna, ponieważ pochodzi ze wschodnich części Ukrainy, czyli z terenów właśnie objętych wojną.

Mam nadzieję że pomogłem. Następnym
  • Odpowiedz
@Orbiter01
Może nie chcą walczyć? Kim Ty albo ja jesteśmy by mówili innym za co mają ginąć i ryzykować swoim życiem.
To że ktoś urodził się w jakimś kraju to nie oznacza że musi za niego przelewać krew.
  • Odpowiedz
  • 0
@GwachQar W Polsce lansuje się idee patriotyzmu więc mnie to trochę razi, że dorośli ludzie uciekają zamiast walczyć to po co wogole obowiązkową służbą wojskową na Ukrainie bez sensu skoro i tak się migają od obowiązku i patriotyzmu? Dlaczego nie uciekają do Lwowa tylko do Wrocławia to bez sensu Lwów jest bezpieczny!
  • Odpowiedz
@Orbiter01
A mnie nie razi. I co z tego że dorośli? Ich życie jest mniej warte? Nie mają swoich celów, marzeń czy planów?
Obowiązek patriotyzmu XD No takiego obowiązku raczej nie ma - prędzej jest obowiązek szanowania państwa, kraju i jego historii, ale to raczej nie są objawy patriotyzmu.
  • Odpowiedz
  • 0
@GwachQar Powinni walczyć na wojnie a nie uciekać. Jak ktoś może w Polsce głosić idee patriotyzmu jak pozwala Ukraińcom uciekać z własnego kraju zamiast walczyć!
  • Odpowiedz