Wpis z mikrobloga

Aktualny kopiuch w piwnicy(wysokość 2 m), mieszkanie na parterze 58 m2 wysokość 3,05 m, 100% grzejniki. Instalacja była robiona 20 lat temu, rury miedziane przebiega z piwnicy do mieszkania. Podłogi są na legarach brak ocieplenia pusta przestrzeń ok 0,8 m, prawdopodobnie będzie do remontu. Ktoś powiedział że wstępnie może być dwufunkcyjny np Buderus gb172i do łazienki, serwisant 3 km dalej. A co sądzicie kocioł jednofunkcyjny w nieogrzewanej piwnicy? Ktoś z najbliższego rodziny chce to. Wysokość jest ok ale brak wentylacji, okno 90x70 cm. Nie wiem czy zużycie gazu kocioł z piwnicy będzie większy?
Warto robić podłogówka przy okazji remontu podłogi? Chyba koszty mogą być duże wyższe niż grzejniki, nie mam pojęcia czy jest duża oszczędność na rachunkach.

#ogrzewanie #gaz #remontujzwykopem #remont #pytaniedoeksperta #mieszkanie
  • 12
  • Odpowiedz
@MarQueS z kotłami z zamkniętą komorą jest tak, że jak nie będzie wystarczającej wentylacji to przejdzie w tryb alarmu o się wyłączy. Więc pozostanie rozdzielnic okno lub jakoś w inny sposób dostarczyć wystarczająca ilość powietrza.
  • Odpowiedz
@srokaty bzdury, kotły z zamkniętą komorą nie potrzebują powietrza z pomieszczenia, więc nie ma żadnego problemu z zanikiem ciągu. @MarQueS warto robić podłogówkę, kocioł w piwnicy to w zasadzie norma jak rury poizolujesz to będzie git, ale możesz też sobie kocioł dać na piętrze, wtedy rozliczysz się indywidualnie ze swojego mieszkania a nie jak „rodzina chce”
  • Odpowiedz
Nie wiem czy zużycie gazu kocioł z piwnicy będzie większy?


@MarQueS: pomijając kwestie wentylacji w związku z przepisami ppoz kocioł powinien być w czystym środowisku. Ma to duży wpływ na zużycie gazu
  • Odpowiedz
@2xpapanalepiku: Kocioł z zamkniętą komorą pobiera powietrze zazwyczaj z zewnątrz a nie z pomieszczenia w którym się znajduje zatem czystość tego pomieszczenia nie ma tutaj znaczenia.

Warto robić podłogówka przy okazji remontu podłogi? Chyba koszty mogą być duże wyższe niż grzejniki, nie mam pojęcia czy jest duża oszczędność na rachunkach.


@MarQueS: Tak, jak możesz to rób podłogówkę, jak nie możesz "mokrej" to "suchą". Po pierwsze pozbędziesz się grzejników z pomieszczeń
  • Odpowiedz
Kocioł z zamkniętą komorą pobiera powietrze zazwyczaj z zewnątrz a nie z pomieszczenia w którym się znajduje zatem czystość tego pomieszczenia nie ma tutaj znaczenia.


@ksiak: dokładnie mam na myśli taki kocioł o którym piszesz
Zapytaj swojego serwisanta
  • Odpowiedz
@2xpapanalepiku: wyjaśnij mi jak to może działać skoro kocioł w ogóle nie zasysa powietrza z pomieszczenia? Chciałbym w to naprawdę uwierzyć. Obstawiam, że jemu chodziło o sytuację gdy dopływ powietrza jest z pomieszczenia co jest możliwe ale nie wskazane.
  • Odpowiedz
@ksiak: pracowałem ponad 10 lat z monterami więc powtarzam to na co zawsze było zwracana uwaga przy ustalaniu lokalizacji kotłów i czym było argumentowanie. Było to zużycie gazu i trwałość kotła
  • Odpowiedz
@Smarek37 jakoś pominąłem ten fakt podczas czytania, bez wentylacji to faktycznie nikt nie zamontuje, aż dziwne że gaz tam jest jeśli jest, a jak dopiero ma być to i tak wentylację trzeba będzie zrobić @MarQueS
  • Odpowiedz