Wpis z mikrobloga

NR 285 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

Janosik

Twórcy: Jerzy Passendorfer
IMDb: 7.3/10
https://www.imdb.com/title/tt0173563/
https://upflix.pl/serial/zobacz/janosik-1978
Gatunek: Akcja, Przygodowy

Janosik to górol, który potrafi bronić swojego i austriackiemu zaborcy umi siekierkę między łopatki włożyć. Nasz polski (choć nie do końca) Robin Hood.

Czy polecam? Dawno nie widziałem. Mam kilka wspomnień związanych z tym serialem ale najbardziej pamiętam to że po raz pierwszy się dowiedziałem, że dobry na końcu nie zawsze zwycięża. Sam serial został też przycięty do 2 godzinnego filmu, ale chyba tylko na serial trafiałem w TV, to może film sobie odświeżę.
WLADCA_MALP - NR 285 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

Janosik

Twórcy: J...

źródło: janosik

Pobierz
WLADCA_MALP - NR 285 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

Janosik

Twórcy: J...
  • 18
  • Odpowiedz
Perepeczko to był niezły chad


@Kaczorra: nigdy nie wierzyłem ojcu jak mówił że Janosik i Komendant z 13 posterunku to ten sam aktor ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@januszkasprzykowski moim zdaniem jest bardzo podobny do "Czterech pancernych", jeśli ktoś lubi stare, polskie produkcje to nie będzie tragedii. Zwłaszcza sceny z Kwiczołem i Pyzdrą trzymają poziom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP patrząc na perepeczke to można się zastanowić nad sensem dbania o siebie. Za młodu pół życia spędził na siłowni, wylał ocean potu a I tak na koniec był grubasem xD i po co się starać?
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: imagine grubas byłby jak janosik i wiedzac o swej rychłej śmierci z przejedzenia i przepicia wydałby z sb na świat ostatni łabędzi krzyk nielegalną wersję kapitana bomby ehh bo co by mu zrobili grubas i tak nie ma potomków co nie zeźre to przepadnie ale pazera będzie żyć i żreć aż kipnie a dla pana faneczku jest reklama lettyshops raz na dwa miesiące i fajnopolackie tryhardowanie na syjonistycznym netflixie
Iandschaft - @WLADCA_MALP: imagine grubas byłby jak janosik i wiedzac o swej rychłej ...

źródło: 3b965ae2905d8da79540f1411d6beb40f7e3f6a5ea6aa150845fe45b1d1ed2a1

Pobierz
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: no już się zaczynałem zastanawiać czy wrzucisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) co Ci powiem to Ci powiem ale Ci powiem że to jeden z seriali dzieciństwa. Świetne role, chociaż czasem mam wrażenie, że Marian Kociniak jako Murgrabia jest zapominany bo wszyscy tylko pamiętają o Kwicole i Pyzdrze.

Trafiłem kiedyś na koncert muzyki filmowej i motyw Janosika robi robotę ()
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Mnie gdzieś ominął ten serial w dzieciństwie. Oglądałem wprawdzie fragmenty, jak rodzice oglądali, ale jakoś nigdy całości jako historii. No i postanowiłem to nadrobić, ale żeby było szybciej wziąłem się za film. I niestety dla mnie wypada to słabo. Bardzo drewniana gra aktorska, mocno się zestarzał i nawet fabuła średnia. Choć ok ma momenty, jednak to za mało. Tak więc bez sentymentu - to słaby serial/film dzisiaj.
  • Odpowiedz