Wpis z mikrobloga

mignął mi wpis na twitterze dotyczący ceny wysokiej ceny burgerów i ogólnie żarcia z budy/trucków. Jakiś typ się odpalił - 'nie stać cię na burgera?' żenujące. Nieważne, że jesteś dymany, ważne czy CIEBIE STAĆ. Polak zapłaci nawet 60 zł, byle pokazać - patrzcie kupiłem burgera za 60 zł!
  • 11
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@CamusVevo: chyba chodzi o przepłacanie za coś, co z założenia miało być tanie. Napisałem „chyba”, bo nie mam porównania z cenami burgerów w foodtruckach za granicą. Mogę z kolei powiedzieć, że śmiesznie jak mała butelka wody na naszym lotnisku kosztuje 12zł, a na takim Cyprze 1€. Od razu nasuwa się na myśl, że najlepiej skubać na podstawowych towarach. - odkrywcze swoją drogą.
  • Odpowiedz
@Averte: akurat dla polaka to powod do dumy bycie wyruchanym w ten sposob xd patrzcie wszyscy to JA, kupuje burgera za 60, kole za 20 0.l bo mnie STACC
  • Odpowiedz
@Averte: w USA normalny burger w normalnej burgerowni kosztuje 15$-20$ - ok. 60-80 zł.
W Polsce normalny burger w normalnej burgerowni kosztuje 30-40 zł.

Oczywiście można w Polsce pójść sobie do jakiejś restauracji na starym mieście z widokiem na turystów i płacić i 60 i 100 zł,
ale tak samo można w USA sobie pójść do restauracji 5 gwiazdek w centrum i zapłacić 50$. Rynek gastro jest spory i serio
  • Odpowiedz
@ChwilowaPomaranczka: od kiedy marza na jedzeniu to 100-150% haha ludzie czemu wy sie tak denerwujecie na gastro a nie np na sklep spozywcze ze jest drogo? Foodcost musi byc 25-35% inaczej zezra cie koszty. Minimalna na pracownika to kolo 4500zl wiesz ile musisz sprzedac burgerow zeby na 1 pracownika zarobic? Z 6.5-8k to jakies 200 burgerow. Idz sobie chlopie zrob 200 burgerow zobaczysz jakie to proste. To jest praca w
  • Odpowiedz