Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Przeczytalem sobie przed chwila komentarz gdzie pewien wykopek szkaluje innego ktory powiedzial ze wyjedzie jak wprowadza bykowe dla niebieskich co maja 30+. Szkalujacy komentarz to "Ludzie gówno by zrobili. Tak samo jak platfusy nie wyjechały po wygranej pisu (pomimo zapowiedzi), tak samo jak pisiory nie wyjeżdżają po wygranej PO (pomimo zapowiedzi), tak samo jak firmy nie przenosiły się masowo do Czech (pomimo zapowiedzi)"

No i masz babo placek bo jak pis wygral wybory to w przeciagu 3 lat, dokonczylem nauke jezyka, zamknalem firme, zalatwilem sobie korpo prace za granica i wyemigrowalem w 2018 nie patrzac za siebie. Mam pytanie, kto ma wieksza mobilnosc? Singiel z 10+letnim doswiadczeniem w pracy ktoremu chca dowalic nastepny podatek czy moze 2+2 rodzina dostajaca pelno socjali? O moich znajomych nie bede sie wypowiadal bo czesc zostala, czesc wyjchala, czesc dostala umowy w euro lub dolarach i zyje im sie dobrze w Polsce.

Teraz po wygranej KO zastanawialem sie czy moze nie wrocic bo jednak jestem zwiazany z Polska i zlotych starzejacych sie rodzicow a moje podatki nie poszlyby na nastepna wile pana M. Ale zobaczylem ceny #nieruchomosci , zobaczylem ze Belka dalej istnieje, zobaczylem ze na bk0 juz sie nie lapie, zobaczylem ceny miesa, zobaczylem ceny pradu, zobaczylem plany babciowych+, zobaczylem wykres urodzen, zobaczylem dyskusje o poborze wojskowym, zobaczylm cene zlobkow i przedszkola, a kwota wolna dalej taka sama.

Natomiast ze 100 konkretow przeszla pigulka po (no niestety jakos nie dla mnie),obnizszka podatku dla beauty (oops niestety nie robie pazurkow), mieli zlikwidowac rozne pisowskie instytuty a zarudniaja coraz wiecej do nich osob Mieli zwalniać, a zatrudniają. To był jeden z konkretów Tuska, polityka antyprzemocowa (nikt mnie nie pobil ani ja na nikogo glosu nawet nie podnioslem), in vitro (mnie nie dotyczy), podniesienie pensji nauczycielom (fajnie ale nauczycielem nie jestem), usuniecie oceny z religii oraz Hit(do szkoly juz nie chodze), jezyk slaski uznany za j. regionalny (slazakiem nie jestem).

Az chce sie wracac i placic podatki. /s Jak poprzedni rzad nic dla mnie nie zrobil to widze ze ten tez nic nie robi. Moze wroce na wczesna emeryture bo jednak w Polsce jest wzglednie jeszcze bezpiecznie i moze bedzie taniej. Mam dwa mieszkania we #wroclaw wiec do jednego moglbym sie wprowadzic i sobie na stare lata chodzic na kawe na Wlodkowica.

A wracajac do meritum, jezeli wprowadza nastepny podatek jak bykowe, albo obowiazkowa sluzbe wojskowa to mozecie byc pewni ze wiele niebieskich singli wyjdzie. A przypominam ze tylko okolo 4-5m polakow przyczynia sie swoja praca do PKB. Na 40m, po odjeciu budzetowki, emerytow, rencistow, dzieci, studentow, biernych, bezrobotnych, zostaje z 5m osob ktore rzeczywiscie pracuja. a 90% osob co utrzymuja infrastrukture to faceci. Bez rodziny, bez dzieci, z dodatkowymi podatkami co taki eletryk ma robic w Polsce? Co taki ratownik ma robic, co taki ksiegowy ma robic, co taki inzynier, hydraulik, automatyk, mechanik ma robic?

P.S.: nie powiem gdzie wyjechalem bo ktos moze polaczyc kropki.

#emigracja #ekonomia #pracbaza #polityka #polska #niebieskiepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Bo te gadanie że "heheh i tak nie wyjedziesz" zazwyczaj idzie od osób 40-50+ (albo takich którzy po prostu mają taką mentalność 40-50+) które się tak zasiedziały że nie wyobrażają sobie wyjazdu, bo po 1 często nie ogarniają języka a po 2 taki wyjazd to ogromne wyjście ze strefy komfortu, dla nich to jest po prostu coś nie do wyobrażania. Poza tym tak jak mówisz, jak ktoś jest singlem i nawet robolem, to co on ma do stracenia? Nic, kupuje bilet i go nie ma, jak pracował na magazynie albo na produkcji tak dalej robi to samo, tylko gada w innym języku i na innym magazynie tyle. Nie wiem co ludzie sobie wyobrażają, tak samo ktoś przykładowo 5 lat expa w IT to wyjedzie i zostanie w zawodzie i tyle. Najgorzej mają osoby które są pomiędzy, np klepią papierki i segregatory w biurach to o taką pracę za granicą ciężko i trzeba będzie od robola zaczynać.

W razie zagrożenia ludzie naprawdę są w stanie ogrom poświęcić, w 2022 roku po ataku rusków na Ukrainę były kolejki po paszporty w Polsce, gdyby Ukraina całkowicie padła to byłyby kolejki do samolotów do Ameryki Południowej bo wbrew tym Januszom co mówią że "heheh i tak wyjedzie 100 osób a reszta zostanie" taki wyjazd kosztuje obecnie maks 4tys złotych i to jest żadna cena w przypadku zagrożenia wojną, nie potrzebujesz kompletnie nic więcej poza 4tys złotych na wyjazd i możesz zostać bezdomnym ale daleko od wojny, jak masz więcej kasy to jeszcze pożyjesz na miejscu.

My tutaj mówimy o wojnie, a w razie poboru to XDDDD wyjazd na Słowację zablokuje możliwość że cię powołają, gdziekolwiek w Europie wystarczy, jeśli wprowadzą pobór w trakcie pokoju to masa osób zniknie automatycznie, bo każdy wyjazd w granicach Unii sprawi że nikt nikogo nie powoła, takie jest aktualnie prawo w Polsce i tak było przed 2009, nikt jakoś masy ludzi z UK i z Holandii do Polski nie ściągał, zostaną ci którzy zapuścili korzenie i tyle. I ci którzy najwięcej gadają o tym że "heheh i tak nikt nie wyjedzie" to właśnie ci co zapuścili korzenie.
  • Odpowiedz
P.S.: nie powiem gdzie wyjechalem bo ktos moze polaczyc kropki.


@mirko_anonim: Nikogo to nie obchodzi.

Ja to nawet nie do konca wiem o czym jest ten wpis. O ile nie wyjechales do innego kraju gdzie masz stabilnosc socjalna i nie placisz podatków to w zasadzie nie ma o czym gadac.

A tak sie akurat sklada ze takiego kraju nie ma, bo jedyne kraje które oferuja stabilnosc socjalna i brak podatków
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: dobra wypie rdalaj anon już do Niemiec czy innej Szwajcarii być tamtejszym Ukraińcem xD Może jakaś hinduska na ciebie spojrzy tam jak zaczniesz zarabiać z 6k net ( nie myl z gross, bo tam dochodowka anon jest zdecydowanie większą niż tutaj) no chyba że to bajeczka
  • Odpowiedz