Wpis z mikrobloga

#zywnosc #przechowywanie #jedzenie #szklo #zdrowie
Mirki, mam takie plastikowe pudelka do przechowywania zywnosci. Mniej wiecej 20x10x15cm, no i szukam czegos podobnego, nawet takiego samego ale ze szkla, wyglada jakby cos takiego nie istnialo. Widze, ze jest cos z IKEA ale okragle, a szkoda mi troche miejsca. Wolalbym kwadratowe/prostokatne. Widzieliscie kiedys cos takiego? Ktos ma?
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@WstretnyOwsik: no ja wiem, takie male to sa ale takie na suszone sliwki/orzechy itd. to nie ma tutaj na tej stronce. Idealne do szafki i do jedzenia to takie wlasnie 20x10x15, a te sa bardzo niskie, jakies 10cm pewnie

ale zwroc uwage, ze ta stronka jest dobrym przykladem - tez nie ma takich pojemnikow jakich szukam xD
Wszystkie niskie, a jak wyzsze to okragle np. ten: https://www.szklo-krosno.com.pl/pl/p/Pojemnik-szklany%2C-sloik-Ambition-Nordic-1400ml-/4577
  • Odpowiedz
  • 0
@Bromatologia: no ale to jest dokladnie to samo - taki niski. Do przechowywania bakali najlepszy bylby taki 20cm wysokosci, ze szkla i w kwadracie. Sa szklane okragle ale w calym internecie nie ma szklanego, wysokiego, w prostokacie z pokrywka. Pokrywka to juz wywalone, moglaby byc plastikowa
  • Odpowiedz
@93michu93 dlaczego orzechy muszą być w szkle?

A wracając do szkła to większość rzeczy trzymam w litrowych butelkach po pasacie z szeroką nakrętką. Do śliwek się nie sprawdza, ale orzechy, herbaty, zioła, siemię itd jest ok
  • Odpowiedz
  • 0
dlaczego orzechy muszą być w szkle?


@johny-kowalski: wychodze z zalozenia, ze im mniej plastiku tym zdrowiej.

No ale naprawde tylko ja na calym swiecie potrzebuje szklanych, wysokich pojemnikow nieokraglych i nie oplaca sie tego dla mnie produkowac?
  • Odpowiedz
  • 0
@Piks0n: ja mam ogolnie duzo bakalii i jak wezme okragly to mi sie nie zmieszcza. Powiedzmy z 5 rodzjow orzechow, sliwki suszone, mango, zurawina, slonecznik, pestki dynii, jakies sypkie - dwie maki, bulka tarta itd.
Ogolnie mam cala jedna szuflade wlasnie takich rzeczy i jak zamienie te swoje plastikowe wysokie na cylindryczne to na bank mi sie nie zmiesci wszystko
  • Odpowiedz