Wpis z mikrobloga

Zajrzałem w komentarze pod jednym z tych filmików "Mentzen Grilluje" i znalazłem taki, na który dla przejrzystości postanowiłem odpisać na Mirko:

https://wykop.pl/link/7446893/mentzen-grilluje-extra-1-anna-brylka/komentarz/124278141/widac-ze-juz-posrod-neuropkow-fajnopolaczkow-obywateli-europ-y-neokomunistow-i-innych-kanalii-pelna-mobilizacja-klasyczne-zakopywanie-bez-jakiejkolwie#124289011

Widać, że już pośród neuropków, fajnopolaczków, obywateli europ,y neokomunistów i innych kanalii pełna mobilizacja. Klasyczne zakopywanie bez jakiejkolwiek polemiki, a nawet oglądania byle tylko nie naruszyć kruchutkiej banieczki w jakiej żyją. Ehhh ochlokracja


Tak, głupie "neuropki, fajnopolaczki, obywatele europy, neokomuniści i inne kanalie" nie chcą wejść w polemikę z kanałem publicystycznym pana Mentzena. Normalnie głupki nie chcą wyjść ze swojej banieczki i dostrzec oświeconej prawdy, którą przedstawia Mentzen.

Drodzy wyborcy #konfederacja , możecie mi wyjaśnić, jaki jest sens oglądania aktywnych posłów, którzy udają jakichś bezstronnych publicystów i obserwatorów? Tak samo było z z tym przedwyborczym kanałem "Mentzen & Bosak", gdzie dwóch panów skopiowało format "Stanu Wyjątkowego" z Onetu albo "Podejrzanych Polityków" z Radia Zet i udawało, że oni też są publicystami komentującymi scenę polityczną.
Tylko że oni nie byli publicystami. Byli politykami. Czołowymi politykami swojej partii. Czołowymi politykami swojej partii w czasie kampanii wyborczej. Tutaj jest to samo.

Wy naprawdę myślicie, że z takiego filmiku otrzymacie jakiś obiektywny ogląd wydarzeń? Obiektywną ocenę innych polityków? Gwarantuję wam, że każde zdanie wypowiedziane przez Mentzena w tym filmiku zostało dokładnie przeanalizowane i skonsultowane z jego PRowcami. Celem tych filmików nie jest rzetelne poinformowanie widzów o stanie rzeczy, tylko promocja Konfederacji. Wszystko jest skrojone tylko i wyłącznie pod promocję Konfederacji i deprecjonowanie jej politycznych konkurentów. Równie dobrze moglibyście oglądać spoty wyborcze i myśleć, że czerpiecie z nich jakąś rzetelną wiedzę. Dostajecie w tych filmikach tylko i wyłącznie starannie wyselekcjonowane i zmanipulowane treści, a nie faktyczną, obiektywną relację.

Co jest tak trudnego do zrozumienia w tym, że Mentzen jest liderem partii politycznej biorącej udział w wyborach i właśnie jesteśmy u szczytu kampanii wyborczej? Myślicie, że jak Tusk, Hołownia czy Kaczyński publicznie zabierają dziś gdzieś głos, to szczerze mówią co myślą, szczerze opisują rzeczywistość? Rzetelnie komentują wydarzenia i wypowiedzi innych polityków, nie filtrując ani nie naginając faktów na swoją polityczną korzyść?
Oczywiście że nie, więc skąd przekonanie że akurat Mentzen postępuje inaczej? Przecież on podczas ogłaszania słynnej "Piątki" sam się przyznał, jak manipuluje przekazem i że trzeba to robić, żeby dotrzeć do wyborców.
To wy jesteście tymi wyborcami, a "Mentzen grilluje" to jest właśnie ten zmanipulowany przekaz, który Mentzen kiedyś zapowiedział.

Ubolewam nad tym, że muszę tłumaczyć takie oczywistości. Że w kółko tyle osób wykopuje ten gównokanał Mentzena i traktują go nie jak spot wyborczy, tylko jak rzetelny kanał publicystyczny. Ja nie oglądam ani tego, ani vlogów Hołowni, ani jakichś podobnych występów ze strony PIS, PO czy Lewicy. Bo to bez sensu. Już sam format filmiku gdzie polityk rozmawia sam ze sobą albo z kolegą z partii, żeby broń Boże nikt nie podważył żadnej tezy, powinien dać do myślenia.

Żeby było śmieszniej, to inne partie też tego próbowały. Przed wyborami parlamentarnymi był kanał Hołownia i Kosiniak, coś tam Lewica próbowała na swoim kanale youtube. Ale nikt tego nie oglądał. Tylko u oświeconych wyborców Konfy to chwyciło. Zastanówcie się, co to mówi o Was w porównaniu do innych wyborców i kto tu naprawdę siedzi w bańce

A Ty @OlFunkyBastard mnie pytasz, czemu nie chcę tracić czasu na oglądanie tej przydługiej reklamy politycznej i wdawanie się z nią w polemikę?

P.S. Filmiki Mentzena też kiedyś czasem oglądałem, dopóki nie wskoczył po szyję w politykę. Po tym straciło to jakikolwiek sens, bo to już nie jest publicystyka, tylko przekazy dnia.

#polityka #neuropa #4konserwy #mentzen #bekazkonfederacji #przemyslenia
lewoprawo - Zajrzałem w komentarze pod jednym z tych filmików "Mentzen Grilluje" i zn...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
@lewoprawo: lol, czy ty serio myślisz że konfiarze dostrzegają, jaki jest sens robienia tego typu audycji? Gdyby dostrzegali, to by ich Mentzen nie robił. Kto jak kto, ale on akurat jest bardzo dobrze zorientowany w możliwościach intelektualnych potencjalnego grona wyborców.
  • Odpowiedz
  • 16
@lewoprawo

@L3stko: Czemu kłamiesz? 5 minut googlowania, tylko z tego tygodnia:

Bo to lestko, największy propagatora konfederuskich i promotor ruskiej myśli, że stadem ameb plusujacych jego komentarze/minusujace jego przeciwników, który usuwa wszystkie komentarze z próbą prostowania jego klamstw, które szerzy na wykopie. Typowy bot.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Strasznie długi wywód, ale taki trochę nie na temat. Gdzie jest powiedziane, że Mentzen jest obiektywnym źródłem informacji? Ba, podaj mi jakiekolwiek medialne źródło obiektywnej informacji w Polsce.
Mentzen w pierwszym odcinku swojego cyklu powiedział jasno, że jego program jest poświęcony temu, żeby opowiadać ze swojej perspektywy, co się dzieje w sejmie, czym się powinni zajać itd. itd.
Wskaż mi więc, gdzie się zadeklarował, że będzie stanowił obiektywne media dla
  • Odpowiedz
Stwierdziłeś, że Konfederacji w ogóle nie puszczają w mediach, a teraz próbujesz użyć argumentu, że nie puścili jakiejś tam konwencji w TVN24


@wstanczyk: czytaj ze zrozumieniem. Odniosłem się do wypowiedzi OPa w której pisał o okresie przedwyborczym w 2023 roku.

Przed wyborami parlamentarnymi był kanał Hołownia i Kosiniak, coś tam Lewica próbowała na swoim kanale youtube.


Bardzo konkretnie odpowiedziałem OPowi, dlaczego Hołownia i Kosiniak nie odnieśli sukcesu na YT. Powtórzę. Ludzie
  • Odpowiedz
@lewoprawo: no ale mordo kiedyś sławek przecież mówił że nie jest politykiem, zaufaj mi mordo

W przypadku mentzena jest to o tyle ważne, że on bardzo słabo radzi sobie w konfrontacji - przegrana debata z petru, przegrana dogrywka z petru na własnym wiecu wyborczym, szereg wywiadów z niezależnymi dziennikarzami, w których potykał się o własne sznurówki.
  • Odpowiedz
  • 7
Mentzen w pierwszym odcinku swojego cyklu powiedział jasno, że jego program jest poświęcony temu, żeby opowiadać ze swojej perspektywy,


@razzor91: I Twoim zdaniem powiedział prawdę? Uważasz, że on na tych filmikach tak szczerze od serca dzieli się swoimi wrażeniami ze swojej perspektywy?

Przecież właśnie o tym mówię. Ty nie oglądasz osobistych wrażeń mentzena, tylko oglądasz przekaz dnia opracowany przez sztab PRowy Konfy, wygłaszany przez Mentzena. On osobiście może myśleć coś zupełnie
  • Odpowiedz
@lewoprawo Z @OlFunkyBastard się nie dyskutuje, typ potrafi cię tylko od idiotów zwyzywać. Chłop się w serialu 1670 dopatrywał atakowania kościoła i Polaków, więc to wiele o nim mówi xD

A dlaczego warto dodać taki wpis na mikroblogu? Bo w szambie z głównej nikt rozsądny się taplać nie będzie. Tu przynajmniej kochany @OlFunkyBastard masz dyskusję, na głównej miałbyś masowe minusowanie, wyśmianie czy wyzwiska. Bo główna, a zwłaszcza znaleziska dot. Konfederacji to taka
  • Odpowiedz
Mentzen przyciśnięty o szczegóły programu stwierdza, że to żart.


@lewoprawo: kłamiesz. Nic takiego nie powiedział. Nie mówił że ich program gospodarczy jest żartem. Natomiast żartem nazwał ten humorystyczny tweet, który tu załączam. Później niektórzy politycy, dziennikarze i oczywiście neuropa wypaczyli jego wypowiedź celowo wprowadzając opinię publiczną w błąd.
L3stko - > Mentzen przyciśnięty o szczegóły programu stwierdza, że to żart.

@lewopra...

źródło: Zrzut ekranu 2024-05-23 o 15.13.32

Pobierz
  • Odpowiedz
Sam napisałeś, że tych relacjonowanych spotkań było "Mniej z Lewicą". Pozwól że uszczegółowię, nie było ich prawie wcale. Zdziwiłbyś się, jak potężny jest ból dupy w lewicowych grupkach, że "libkowe media" nie chcą ich pokazywać.


@lewoprawo: jeszcze odniosę się do tego fragmentu, który wcześniej przeoczyłem. Opowiadasz bzdury! Konferencje prasowe Lewicy bardzo często lecą na żywo. Jeszcze nigdy nie było konferencji prasowej Konfederacji na żywo w TVN24. Ba! Media potrafiły oprotestować konferencję
  • Odpowiedz
@lewoprawo: z Bryłką jeszcze nie oglądałem, ale zwykłe "mentzen grilluje" to złoto. Ciekawostki z sejmu, polityki, polityki zagranicznej itd.
Jak myślisz, że podawanie cen ze stołówki poselskiej, czy harmonogram pracy posła, dodatków, pożyczek poselskich jest agitacją polityczną, to może zacznij oglądać przed zakopywaniem xDDDD
  • Odpowiedz
  • 3
@lewoprawo akurat te vlogi Hołowni nie były otwarte polityce, bo ale na pewno to jakaś forma promocji.

A konfederacja to sekta więc im nie przetłumaczysz xD
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Zastanawia mnie nad czym Ty tutaj polemizujesz i tak się rozwodzisz? Czy w którymś miejscu ktoś wspominał o tym, że to ma być reportaż? Czy może od początku było powiedziane, że jest to komentarz do bieżących sytuacji?

Inna sprawą jest, czy coś w tym filmie jest nieprawdą? Czy chociażby pierwsza połowa, odnosząca się do Zielonego Ładu to są jakieś kłamstwa?

Powiedz gdzie szukać informacji obiektywnych w takim razie? Które media
  • Odpowiedz
Natomiast żartem nazwał ten humorystyczny tweet, który tu załączam


@L3stko: chłopie, przecież my tu pamietamy debate z petru w rmf, wiec nie próbuj wciskać kitu
  • Odpowiedz
czy ty piszesz poprawny stylistycznie, długi i logicznie ułożony tekst oczekując, że konfederaci to przeczytaja? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

@murdoc: to jeszcze nic - OP z własnej woli wszedł na główną, zapoznał się ze znaleziskiem i przeczytał komentarze. W życiu bym tak nie zrobił, szkoda by mi było miejsca w mózgu
  • Odpowiedz