Wpis z mikrobloga

a ten ,,zwrot" to po prostu zapłata za sprzedaż swoich danych,


@sayanek: jakieś dowody na taką teze czy jak zwykłe chłopskorozumowe #!$%@?? znam mubi od wewnątrz bardzo dobrze i nikt nikomu żadnych danych nie sprzedaje, a takie pieprzenie powstało przez obsranych utratą klientów agentów stacjonarnych którzy takiego cashbacku dać nie mogą - wystarczy wejść i poczytać obiektywne forum agentów w polsce na fb
  • Odpowiedz
@onomatopeja_: Z 2-3 lata temu poświęciłem chwilę i czytałem te wszystkie regulaminy których mieli chyba 4 różne przy komplecie polisa+,,zwrot" (tzn w regulaminach były odnośniki do innych regulaminów etc.) i jedyne ograniczenie wtedy jakie widniało co do danych osobowych, to takie że nie sprzedadzą ich poza EU :)

Co mi po tym że gdzieś na forum jest napisane, skoro zgadzasz się na regulaminy.

Zresztą, na dole strony Mubi masz zapis
  • Odpowiedz
@sayanek: regulaminy znam bardzo dobrze - komu w takim razie sa te dane sprzedawane? może zanim zaczniesz siać ferment, zapytaj u źródła? dane osobowe w mubi nie są nikomu "sprzedawane", są jedynie przekazywane do firmy w której klient zakupuje polise. Czy jak kupujesz polise na stronie beesafe z cashbackiem to też dane sprzedają?
  • Odpowiedz
@jadalny_kasztan ja to wiem i rozumiem.
OP i ja wypełniliśmy dokładnie te same parametry z tym że ja wybrałem najgorsze możliwe dla Krakowa i masz ponad 1000 zł różnicy, jakbym podał dane z mojej wiochy to musieliby mi chyba dopłacić.

Chyba że OP mieszka w miejscu gdzie co tydzień ktoś kradnie auto z garażu, wtedy bym to zrozumiał.
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Powiem tak - agencja to u mnie firma rodzinna. Pracował padre, teraz ja to trzymam. Jeżeli chodzi o PZU - idź do agenta, Ci mają większe możliwości dostosowania ceny, również mogą prosić o obniżenie OC poniżej kwoty minimalnej którą ustala w połowie KNF (druga połowa to koszt obsługi polisy, w tym potencjalnej szkody, prawników itp).
Przestrzegę jeszcze przed jedną rzeczą, bo widzę, że niektórzy mają podejście typu "ty i
  • Odpowiedz
@jadalny_kasztan korzystałeś z wstępnego wyliczenia składki w mubi? Wiesz jak to wygląda?
Do tych innych 150 parametrów dochodzi się dopiero później jak poda się pesel i cena się odpowiednio zmienia.

Przy wstępnym wyliczaniu nie mają dostępu do twojej historii itd
  • Odpowiedz
@jadalny_kasztan no to powinieneś wiedzieć że to co pokaże mubi przy pierwszym wyliczeniu niewiele ma wspólnego z tym co będzie później bo nawet vinu auta czy swojego imienia nie podajesz.

Mi łyknęło przypadkowe dane z przypadkowym adresem, adresem który powinien windować cenę OC w kosmos.
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Idziesz z aktem zgonu do oddziału firmy w której masz OC i zawiadamiasz, że obecnie jesteś jedynym właścicielem pojazdu. Jeżeli wznowienie masz blisko, zrób to na wznowienie, jeżeli masz 3-4-5 miesięcy do wznowienia to powiadamiaj teraz. W każdym przypadku będą przeliczane zniżki od początku. Zniżki z UFG są liczone tak, że zakład bierze pod uwagę współwłaściciela z wyższymi więc jeżeli twoja mama miała większe zniżki od Ciebie, to będziesz
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: kurcze to i tak strasznie dużo, ja miałem z ojcem na współwłaściciela, wcześniej jeszcze miałem zwyżki ze względu na wiek i kolejno za OC AC na przestrzeni 3 lat płaciłem 1600 1600 1700 :/

Teraz też np za golfa 7 GTI performance płaciłem 668zl za OC (już tylko na mnie).
  • Odpowiedz