Wpis z mikrobloga

@KrowkaAtomowka: Ale zamknąłeś ,,mordy" wszystkim powyżej zachwalającym Mubi XD

Ludzie nie siedzący w temacie myślą że każdy może zapłacić 400zł, ale tak nie jest. Składka za OC to wynik wielu czynników.

Podejdź jeszcze do jakiegoś agenta, czasami te kalkulatory nie maja wszystkich firm na rynku, albo (tutaj inside info) pokazują tylko te które zaoferowały największą prowizję :)
  • Odpowiedz
@sayanek: no to jak „siedzisz w temacie” to dlaczego jeden za pierdzika ma placic 1500 a drugi za 300 konne bmw 470 zl? Od czego to zalezy?
Z terenowke starego grata 2.5 place 260, za nowsza toyote 2.2 350
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka aż z chęcią bym sprawdził to auto na swoje dane, ciekawe ile by pokazało.
Najwięcej płaciłem za OC 700 zł zaraz po tym jak podnieśli składki w jakimś 2016 czy 2017 roku. Nawet jak miałem 20 lat to nie płaciłem więcej.

I ogóle masz takie same oferty za zwykle OC i za OC + mini AC, wtf.
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: wyliczyłem składkę dla siebie na auto jak Twoje, na mubi bez cashbacku najtaniej mam 476zł, na megane 1.4 z 2012 zapłaciłem 404zł w link4 z podstawowym assistance, zakupione poza mubi, jak miałem bmw to pzu zawsze wylcizało mi składkę +100%, agent twierdził, że zwyżka za auto premium, 20 letnie premium xD
  • Odpowiedz
@lenanela i znowu random z internetu kłóci się z kimś kto siedzi w tym zawodzie ponad 15 lat ( ͡º ͜ʖ͡º) już widziałem takie przypadki, więc nie wmawiają mi że tak nie można :)
  • Odpowiedz
@sayanek: Opowiedz jeszcze o ściągalności takich wyroków od gołodupców którzy pracują na minimalnej albo wcale nie pracują, jeżdżą seicento za 800 zł które kupili bo przegląd ma jeszcze na pół roku tak jak i ubezpieczenie.
  • Odpowiedz
@jedrek1212 @Emdowu @missioncritical @Messix @rafal_13 @open_or_die @krystekw2 @AEZAKMI_ @ostatniebydle @KrowkaAtomowka

Liczba parametrów branych pod uwagę do wyliczenia składki za ubezpieczenie samochodu idzie w setki, a towarzystwa ubezpieczeniowe mają po kilkanaście albo kilkadziesiąt różnych modeli matematycznych które to liczą.

Czasy gdzie za 1.6 płaciło się X a za 1.2 płaciło się Y minęły już dawno.

Więc porównywanie "a ja za Forda z 2005
  • Odpowiedz
@jadalny_kasztan ale tutaj masz auto z grupy dziadkowóz z kierowcą 25 lat+. 1500 zł to abstrakcja za takie auto niezależnie od silnika.
1500 zł to mój brat płacił za audi a6 gdy miał na koncie 2 stłuczki w ciągu roku i to bez zniżek za wiek.

Na szybko zrobiłem kalkulację i30 w najbardziej wypasionej wersji która była do wyboru, 2012 rok, benzyna, tablice z Krakowa, przebieg do 15 tys km, parkowany
openordie - @jadalny_kasztan ale tutaj masz auto z grupy dziadkowóz z kierowcą 25 lat...

źródło: 1000013024

Pobierz
  • Odpowiedz