Wpis z mikrobloga

#triathlon pierwszy trialthlon a tak naprawdę 1/8 - takie mam plany ALE Cholernie boję się zimnej wody, w basenie daję radę ale przecież to nie to samo. Z tego co widzę to w jeziorze ma być około 17 stopni a w basenie jest 27!!! Ja wiem że będę mieć piankę ale to nadal wydaje się zbyt duża różnica.
Doradzi ktoś jak to jest z komfortem w takiej wodzie?
 • 16
 • Odpowiedz
@samuray: pianka, nie ma raczej innej opcji, możesz się rozgrzać itp ale po paru minutach sie wyziębisz. Najgorzej jak zaczniesz panikować, dlatego poszukaj na necie sklepu w którym bez problemu za 100-150zl wypożyczysz piankę na tydzień (przetestujesz przed startem, podczas startu i zostanie ci jeszcze pre dni na jeden trening).
 • Odpowiedz
@samuray: jeśli będziesz miał piankę to nie ma najmniejszego problemu, pójdzie gładko. Nie mniej nie zostawiaj tego testu na sam start, tylko jedź z nią zrobić gdzieś OWS. Z tego co rozumiem nie ćwiczysz tego wariantu a to całkiem inne pływanie niż na basenie i bynajmniej - nie temperatura jest tutaj największym problemem ;)
 • Odpowiedz
@samuray: Zmarzną Ci stopy tylko i wyłącznie. Będąc w piance taka temperatura wody jest „przyjemna”. Natomiast na rowerze mokre stopy Ci potem dosyć mocno przewieje więc na biegu możesz mieć je lekko skostniałe :)
 • Odpowiedz
@samuray: Brzmi to tak, jakbyś jeszcze w tym sezonie w piance nie pływał. Wskocz do wody i popływaj.

Czy będzie na początku zimno? Tak, zwłaszcza w stopy i dłonie

Czy zmarzniesz? Nie, pianka utrzyma twoją temperaturę

Będzie dobrze, @samuray !
 • Odpowiedz
@yahoomlody: jest, bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Atak paniki, jakieś skurcze z wyziębienia, zasłabnięcie - to pierwszy start.
Serio za 100-150 zł nie ma ryzykować jeśli ktoś czuję się niepewnie. Przez ostatnie 2 lata słyszałem o co 4 zatonięcia na zawodach na których startowałem (ok 16 startów 1/2 IM w 2 lata), pływam w okolicach 1:27-1:29 na 1/2 i nadal wybieram piankę jak to tylko możliwe. Jeśli czujesz się pewnie to startuj
 • Odpowiedz
a co jest? Ruch wody czy co?


@samuray: Na początek to wjeżdżają problemy z oddychaniem, trudno zanurzyć twarz i wydychać powietrze w tym zimnie. Pianka super się sprawdza, na ciele jest komfort cieplny, ale jednocześnie dochodzi dość specyficzne skrępowanie ruchów. Do tego jak się pływa na basenie to wydaje się, że te nawrotki trwają moment i tak na prawdę płynie się ciągiem. Otóż nie... te kilka sekund bezruchu ramion na nawrocie
 • Odpowiedz
@samuray: taa ale to panika, powód był tez start z grupy. Były przypadki ataku serca i wiele innych podobnych. Ogolnie jest bezpiecznie ale musisz czuć się bezpiecznie. Na 1/8 będzie dobrze, 99% zawodów odbywa się bez tak zwanej pralki więc nie ma się czego bać :) Pianka pomoze ci z temperatura i wypornością (poczujesz się jak na materacu).
 • Odpowiedz
@samuray: Na stronie Decathlonu masz teraz nową piankę dla początkach Dare2Tri Mach LTD czy jakoś tak za 300zl. Będziesz miał na te zawody i na przyszłość jeśli będziesz chciał iść na jakiś sport wodny.
 • Odpowiedz
@samuray 17 C jest spoko, zwłaszcza w piance. Do tego masz krótki dystans. Start nie jest o 6 rano, więc po wyjściu z wody będzie ciepło. Koniecznie musisz popływać w piance przed zawodami parę razy, żeby nie spanikować i reszta będzie git.
 • Odpowiedz
 • 3
Dodam dla potomnych. Zawody były super, ogarnąłem wszystko bez problemu. Polecam wszystkim i dzięki za odpowiedzi!!!
 • Odpowiedz