Wpis z mikrobloga

  • 1
@Yuri_Yslin jest problem o którym pisałem wyżej.

Wziąłeś kredyt rok temu, masz jeszcze przez 4 lata stałą stopę zapiętą na 8%, za dwa lata obniżki stop powodują że oprocentowanie na zmiennej spadnie do 5%, ale przy refinansie usłyszysz że max. co Ci proponują to 6,5-7% ¯_(ツ)_/¯ bo i tak nie masz innego wyjścia; nie możesz refinansować ze stałego na zmienne.
  • Odpowiedz
jest problem o którym pisałem wyżej.


Wziąłeś kredyt rok temu, masz jeszcze przez 4 lata stałą stopę zapiętą na 8%, za dwa lata obniżki stop powodują że oprocentowanie na zmiennej spadnie do 5%, ale przy refinansie usłyszysz że max. co Ci proponują to 6,5-7% ¯(ツ)/¯ bo i tak nie masz innego wyjścia; nie możesz refinansować ze stałego na zmienne.


@b7kj: Nie no, coś takiego się nie wydarzy. Dla
  • Odpowiedz
  • 0
@Yuri_Yslin

Wiem czym jest refinansowanie, i w drugim banku też to wiedzą.

Nawet będąc osobą z ulicy, przed otrzymaniem decyzji będę musiał przedstawić w drugim banku stertę dokumentów, z których będzie jasno wynikało że chcę zrobić refinans, bo jestem właścicielem nieruchomości na którą chcę wziąć kredyt.
  • Odpowiedz
@b7kj: I myślisz, że oni tylko czekają, żeby Ci dokopać, czy coś? jak przedstawią Ci taką ch*jową ofertę, to nie skorzystasz i pójdziesz do konkurencji, która da Ci normalne. Serio, bank chce Twoich pieniędzy na rynkowych zasadach i chce, byś płacił kredyt. To dla nich zarobek. Jeśli masz zdolność, to nie powinieneś mieć żadnego problemu w uzyskaniu rynkowej stawki na stałej stopie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Yuri_Yslin tak, myślę że bank jeśli będzie miał okazję żeby zedrzeć ze mnie więcej kasy, to raczej to zrobi ¯_(ツ)_/¯

Kredyty frankowe, utrudnianie wzięcia kredytów na stałą stopę przed rekomendacjami KNF, skandalicznie niskie oprocentowanie lokat, wątpliwe metody ustalania wiboru, milion haczyków w umowach kredytowych - to tylko niektóre z powodów przez które tak uważam.
  • Odpowiedz
tak, myślę że bank jeśli będzie miał okazję żeby zedrzeć ze mnie więcej kasy, to raczej to zrobi ¯(ツ)


@b7kj: Ale banków jest dużo. M.in. dlatego masz dziś kredyt z 2% marży jako standard rynkowy - a nie 20% marży. Ktoś, kto się z tego układu wyłamie, zgarnie na rynku wszystko dla siebie i zniszczy konkurencję.

Kredyty frankowe, utrudnianie wzięcia kredytów na stałą stopę przed rekomendacjami KNF, skandalicznie
  • Odpowiedz
  • 0
@Yuri_Yslin brak możliwości refinansowania kredytu ze stałej stopy na zmienną również może zostać wykorzystany systemowo przez banki, bo ostatnie lata to skokowy wzrost ilości kredytów zaciągniętych na okresowo stałą stopę (dziesiątki tysięcy nowych kredytów w latach 2022-2023 + ci co wykorzystali opcję przejścia ze zmiennej na stałą), a rekomendacja KNF wszystkim tym ludziom odebrała prawo do zmiany formy oprocentowania.

Chcesz zrefinansować kredyt stałoprocentowy? Proszę bardzo, mamy dla Ciebie ofertę +1 p.p.
  • Odpowiedz
@b7kj: Ależ się uparłeś na swój nierealny scenariusz. Nie, coś takiego nie wystąpi, żadne +1pp wobec zmiennej bo banki nie "mają dla Ciebie oferty" tylko przygotowują ofertę kredytową dla wszystkich klientów - po prostu, oferta X na Y% przy warunkach Z, i tyle. Tam się nikt nie rozdrabnia na dziesiątki scenariuszy bo to daje produkt niemal niemożliwy do oszacowania względem zysków, a każda akcja kredytowa jest dokładnie zaplanowana, tzn. jeśli
  • Odpowiedz
  • 0
@Yuri_Yslin

nierealny scenariusz


Scenariusz w którym bank gra miłosiernego samarytanina i nie wykorzystuje swojej pozycji wobec klienta jest równie realny.
  • Odpowiedz
Cel kredytu określasz we wniosku


@b7kj: a wniosek składasz w odpowiedzi na oferte.

Ej, Ty wiesz, że ja w banku pracuje? :p

Spoko, szanuje eot, Twoje przekonania są niemniej błędne.
  • Odpowiedz
@b7kj: twoje przekonania są debilne, EoT. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bank ma jedną ofertę dla wszystkich, nieważne czy refinansujesz, czy stawiasz dom publiczny, czy bierzesz nowy kredyt

Nigdy nie robiłeś tego o czym mówisz, ale wypowiadasz się jak znawca tematu. "Nie znam się, ale się wypowiem"
  • Odpowiedz