Wpis z mikrobloga

Musiało się tak stać. Czekałem od 2 tyg na wypłatę żeby dokupić za 10k PLN arbitrum i arkham. Był spokojny dip na rynku do dnia wypłaty ( ͡º ͜ʖ͡º).

Naszczescie się okazało że nie dało by to nic bo mój bank PKO całkowicie zablokował mi możliwość wpłaty na giełdę binance poprzez przelew sepa. Na infolinii dowiedziałem się że zupełnie nie mogę przelać im pieniedzy z mojego konta walutowego. Totalny absurd że nie można przesłać pieniędzy przelewem do tak dużego gracza jak binance.

Zresztą revolut ma te same problemy bo blokują przelewy +2300 euro. Naszczescie rozwiązaniem sprawy okazało się wykorzystanie drugiej bramki płatności paymonade. Chociaż to też ma swoje wady bo cały proces wydłużył się o 2 dni.

No nic, teraz moją strategia będzie czekanie do 23 maja na odrzucenie wniosku vaneck. Wydaje mi się że jednak społeczność zareagowała zbyt hura optymistycznie na opinie 2 nieznacznych ekspertów z których jeden już się mylił dot. etf BTC.

Jednak na wypadek mniej prawdopodobnego dla mnie zdarzenia zrobię buy ordery w okolicach 4100usd eth.

Za miesiąc zrobię ostatni bardzo drobny dokup altów do mojego portfolio i podsumuje wszystko w moim ostatnim wpisie podsumuwujacym portfel pod hosse.

#kryptowaluty #bitcoin
  • 15
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@plaisant używam tych dwóch tagów jako synonimów. Akurat uważam że eth i btc mogą koegzystować jak złoto i srebro więc nie ma co się obrażać na siebie.
  • Odpowiedz
Pomylił Ci się SCAM z czymś wyjątkowym.


@Zaid: nie no, btc raczej scamem nie jest ale zgadzam sie, ze eth jako zdecentralizowany komputer jest czyms wyjątkowym.
  • Odpowiedz
@Zaid: kto normalny w XXI wieku przesyła kasę bezpośrednio z polskiego banku na giełdę krypto? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ty się wczoraj urodziłeś? Załóż sobie Revoluta i będziesz w ciągu kilku sekund wpłacał i wypłacał.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@majkel88 z tego samego powodu który opisałem w poście. Revolut blokuje mi wypłaty na giełdę powyżej 2300 euro. Żadne prośby ani groźby na supporcie nie pomogły. Z tego co czytałem na reddicie i wykopie nie jestem jedyny. O kurs się nie martwię bo przepuszczam przez walutomat więc mam nawet marginalnie lepszy kurs niż revo.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@majkel88 a robiłeś ostatnio przelewy? Ponad rok temu 100k PLN puścili mi bez mrugnięcia, a 3 msc temu 60k już nie. Z tą różnicę że 100k wymieniałem na EUR u nich a 60k przez walutomat (więc mieli wpłatę w EUR z obcego konta a nie w PLN->EUR).
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@majkel88 no to prawdopodobnie to są nowe obostrzenia revoluta, więc możliwe że teraz byś już byś nie wpłacił przez nich tej kasy :p
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wepalgumetypie niestety jest to limit dzienny, a zazwyczaj jak chce wpłacić pieniądze to chce zrobić to natychmiast a nie przez miesiąc. Co do zen to chyba ma on 1% prowizji, więc dla mnie trochę go to dyskwalifikuje
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MirkujeOd2009Roku wiem, trochę pokrętna logika, ale rozdzielam moment wpłaty od momentu zakupu. Dla mnie wpłata ma dojść jak najszybciej i jak najtaniej. Z kolei zakup ma być przemyślany i nie powinien wpływać na formę wpłaty.

Gdybym wiedział że 1% prowizji da mi o 20% lepszy punkt zakupu to oczywiście poszedł bym na taki układ, ale takie coś oferuje tylko analiza wsteczna (która jest zawsze skuteczna ;))
  • Odpowiedz