Wpis z mikrobloga

Nie ma większego #!$%@? niż ceny za leczenie w polsce.
Idziesz do dentysty to typ bierze od ciebie hajs za tydzień twojej pracy. Jakis implant, bo ząb pęknie to trzeba brać kredyt na kilka lat. Czym to się różni od niewolnictwa?
Leczenie ortodontyczne to już w ogóle w cenie używanego auta.

#lekarz #dentysta #stomatolog #leczenie #zeby
  • 18
  • Odpowiedz
Leczenie ortodontyczne to już w ogóle w cenie używanego auta.


@gracilis to już jest estetyczna zachcianka tak jak powiększanie ust albo cycków
  • Odpowiedz
@gracilis: jesteś lekarzem i czepiasz się ceny implantu? Serio? xD

@Zoyav no nie, #!$%@? głupoty w tej chwili. Jak ktoś nie może normalnie gryźć albo mu się kruszą wszystkie zęby albo ma silne bóle głowy, to nie jest to estetyczna zachcianka.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw no pewnie zależy od przypadku, jak ktoś na wadę zgryzu to wiadomo, ale jak komuś jeden ząb zachodzi na drugi to już kwestia czysto estetyczna
  • Odpowiedz
@Zoyav: W ciągu ostatnich 5 lat spotkałam się z tylko jednym przypadkiem leczenia ortodontycznego z powodu estetyki ( ͡° ͜ʖ ͡°) A pracuję z ortodontą na co dzień. Większość dorosłych ludzi ma wadę zgryzu, często wynikającą z utraty zębów w dzieciństwie.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: A czemu nie, stomatologia ma chore marże, jeśli taniej jest zatrudnić w „dużej medycynie” chirurga, anestezjologa, instrumentariuszkę, sale i pacjenta hospitalizować przez dwa dni, niż wstawić implant zęba ambulatoryjnie to znaczy że marże odjechały wam razem z peronem. Wolny rynek ludzie płacą to windujecie marże, ale proszę się nie dziwić że nawet lekarze się oburzają.
  • Odpowiedz
@dr_Batman: kurde, a gdzie te chore marże? Bo ja takich nie mam :( Wypełnienie w 45 minut 350 zł, godzina pracy gabinetu 250 zł. Zostaje 100 zł do podziału na asystę, rejestratorkę i lekarza. CHORA MARŻA xD
Oczywiście są mniej lub bardziej dochodowe procedury, ale jak do tej pory spotkałam tylko kilka gabinetów, w których marża była absurdalna. Jak się chce prowadzić klinikę na wysokim poziomie, to koszty są ogromne. Oczywiście
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.