Wpis z mikrobloga

Norbi to cholerny geniusz i nawet z tym nie handlujcie. Nie żebym był entuzjastą hitu "Kobiety są gorące", ale nie można nie docenić tego, jak Norbi uczynił z tej letniej piosenki fundament potężnej kariery. No bo zobaczcie - chłopak ma na koncie 1 (słownie: jeden) szlagier. A teraz spójrzcie na festyn dowolnej gminy większej niż 10.000 mieszkańców, albo dni jakiegokolwiek miasta. Na plakacie na pewno zobaczycie uśmiechniętą mordę Norbiego. Dwadzieścia jeden lat, a ten #!$%@? dalej potrafi sprzedawać publice jedną i tę samą piosenkę. Pomyślcie o tym - granie od dwóch dekad w kółko tej samej melodii to nie jest taka bułka z masłem jak mogłoby się wydawać. Wyobraźcie sobie, że wychodzicie na scenę, przed wami godzinny występ, a wy macie w rękawie jeden hit, trwający trzy i pół minuty. Jakich zdolności logistycznych wymaga takie rozłożenie kolejnych bisów, żeby publiczność nie znudziła się, słuchając po raz piąty tego dnia "Kobiety są gorące"?! Pan Dudziuk wykorzystał swoją szansę od losu w sposób być może najwybitniejszy w historii polskiej muzyki, albo muzyki w ogóle. Otrzymał na pustyni lekko wilgotną ścierkę i wyżymał ją tak, że założył elektrownię wodną na środku Sahary. Nagranie bangera w teorii to jedno, ale to, czy banger chwyci to inna kwestia. "Kobiety są gorące" jako jedyny utwór w dyskografii ostródzianina chwycił, a mimo to do dzisiaj facet trzepie kasę chałturząc po całym kraju. Gdyby Norbi urodził się z jedną ręką i krztyną smykałki do sportu, pewnie regularnie dostawałby oferty walki o mistrzostwo Polski w boksie, jestem w stanie się o to założyć. Aż strach pomyśleć co by było, gdyby on faktycznie miał choć odrobinę więcej talentu kompozytorskiego czy producenckiego. Pewnie na śniadanie jedlibyśmy przemielone CDki "Samertajm", bo wszystkie zasoby na Ziemi szłyby na tłoczenie płyt Norbiego. Powiecie może, że jechanie na jednym hicie nie jest takie trudne, ale weźcie Gabriela Fleszara. Kto to, do cholery jest Gabriel Fleszar? No właśnie. On nagrał kiedyś hit "Kroplą deszczu namaluję cię", który ówcześnie był radiową petardą na poziomie "Kobiet...", i co? I gówno, panie oficerze. Słuch po nim zaginął, a piosenkę ledwo kto pamięta, mimo że jest młodsza. A Norbi jak grał po 10 koncertów w miesiącu, tak gra nadal. Założę się, że Fleszar ze starości spadnie z rowerka, a Norbi przyjedzie i zaśpiewa "Kobiety są gorące" nad jego grobem.
#polskamuzyka #pasta #takaprawda #heheszki
g0blacK - Norbi to cholerny geniusz i nawet z tym nie handlujcie. Nie żebym był entuz...

źródło: 123123

Pobierz
 • 16
 • Odpowiedz
@g0blacK: Norbi jest bardzo pozytywną postacią i otwarcie mówi, że praca jak praca. Przyjdzie, pośpiewa, kasa wpada. Nawet jak ma koncert na otwarcie jakiejś galerii w malutkim miasteczko i pod sceną jest 50 osób, to i tak śpiewa, jakby to było zapełnione Wembley. Po prostu taki jego żywot i on to bierze na klatę.
 • Odpowiedz
@g0blacK: Podobnie z hitem jednego szlagieru borykał się Hulewicz w latach siedemdziesiątych z przebojem "Za zdrowie pań". Raz zaśpiewał dla szerszej publiczności, a potem niekończące się tourne po zakładach w całej Polsce. Żadna akademia "ku czci" nie mogła się obyć bez niego, a już jakiekolwiek uroczystości z okazji 8 Marca to każda stacja radiowa z wszystkich czterech musiała co godzinę puścić.
 • Odpowiedz
Dwadzieścia jeden lat, a ten #!$%@? dalej potrafi sprzedawać publice jedną i tę samą piosenkę


@g0blacK: ten sprzedaje jedną i tą samą piosenkę, a inni reklamują pewien skup
 • Odpowiedz
@g0blacK: Norbi miał jeszcze inną ciekawą piosenkę, którą co prawda śpiewały u niego kobiety, ale znalazł się człowiek, który postanowił to zaśpiewać jeszcze lepiej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Davos87 - @g0blacK: Norbi miał jeszcze inną ciekawą piosenkę, którą co prawda śpiewał...
 • Odpowiedz
@g0blacK: Wojewódzki kiedyś powiedział coś bardzo mądrego w programie - że Norbi jest jedynym artystą którego tak bardzo lubi, a którego płyty nawet nie odpakuje. On sam mówił że to nie jest ambitna muzyka tylko coś co wleci jednym uchem i wyleci drugim i co najwyżej zapamiętasz refren. Ale kurcze blade, nie da się tego gościa nie lubić. Jest mega sympatyczny i prawdziwy.
 • Odpowiedz
@red7000: No właśnie, ale nie jeden dupny artysta by się oburzył że mało osób i strzelił focha. Norbi wychodzi do kilkudziesięciu przysłowiowych januszy i grażynek i zabawia publikę jak może. Chłop ma szacunek dla swojej pracy i tej garstki ludzi która się bawi na festynach.
 • Odpowiedz
 • 1
@g0blacK
ej no. kroplą deszczu to do dzisiaj moja ulubiona piosenka pod prysznic xD aż sprawdziłam i Gabriel za miesiąc wydaje płytę
 • Odpowiedz
@g0blacK: Najlepsze w tym wszystkim jest to, że tego sławnego refrenu "Kobiety są gorące" właściwie nie śpiewa nawet on tylko chórek kobiet. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 • Odpowiedz